آیا بدون کارت ملی هوشمند یارانه نمی‌گیریم؟

به گزارش جهان به نقل از میزان، چندی قبل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که بر اساس ماده ۴ آیین نامه اجرایی از ماده ۷ قانون هدفمند سازی یارانه ها، تمامی هموطنان بیشتر از 18 سال سن که دارای شماره ملی بوده اما تاکنون کارت ملی خود را دریافت نکرده اند، موظفند حداکثر تا تاریخ 15 بهمن سال جاری اقدامات لازم را برای دریافت کارت ملی انجام دهند. در صورت عدم تعیین تکلیف وضعیت کارت ملی مربوطه، پرداخت یارانه این افراد از بهمن سال جاری متوقف می‎شود.
 
در همین راستا سازمان ثبت احوال در اطلاعیه ای اعلام کرد: فقط هموطنان دارای 18 سال تمام و بالاتر که تاکنون “هیچگونه” کارت شناسایی ملی دریافت نکرده اند، مشمول اطلاعیه صادره در زمینه حذف یارانه ها هستند.
 
گفتنی است حمید پارسایی، معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال در این باره گفت: افراد در صورت عدم‌تعیین تکلیف وضع کارت ملی مربوطه، پرداخت یارانه شان از بهمن متوقف می‌شود.
 
وی ادامه داد: بر اساس ماده 4 آئین نامه اجرایی از ماده 7 قانون هدفمند سازی یارانه ها، افراد بالای 18 سال که تاکنون کارت ملی خود را دریافت نکرده اند، حداکثر تا 15 بهمن فرصت دارند تا برای دریافت کارت ملی خود اقدام کنند.
 
همچنین احمد میدری، معاون وزیر کار در گفت و گویی تصریح کرد که اگر افراد بعد از مهلت تعیین شده  هم به مراکز صدور کارت ملی مراجعه کنند؛ در صورت داشتن شرایط دریافت یارانه ، از ماه بعد از اقدام برای دریافت کارت ملی، یارانه شان را دریافت خواهند کرد.
 
بنابراین گزارش از آنجایی که اولویت صدور کارت ملی هوشمند در حال حاضر با کسانی است که کارت ملی آنها مفقود شده و یا تا به امروز کارت ملی دریافت نکرده‌اند، افرادی که هیچگونه کارت شناسایی ملی ندارند، می‌توانند برای دریافت این کارت با پرداخت هزینه آن اقدام کنند.
 
این درحالی است که پرداخت یارانه هم اکنون برای کسانی که کارت های ملی قدیمی را دارند، نیز پرداخت شده و برای دریافت یارانه نیازی به دریافت کارت ملی هوشمند نیست و با فراخوان های بعدی از سوی سازمان ثبت احوال، افراد می توانند در باره دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کنند. به گفته پارسایی تا کنون 5 میلیون و 500 هزار نفر کارت هوشمند ملی دریافت کردند.
 
معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال  در مورد نحوه ثبت نام و پیش ثبت نام کارت ملی هوشمند گفت: موضوع پیش ثبت نام از طریق اینترنت انجام می شود. برخی از افراد با اطلاع رسانی اشتباه تصور می کنند که در دفاتر پیشخوان پست انجام می شود. در حالی که از هر نقطه ای که دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد، این ثبت نام انجام می شود. هموطنان می توانند از طریق مراجعه به سایت www.ncr.ir فرآیند پیش ثبت نام را انجام دهند. نوبت بگیرند و لیست دفاتر را انتخاب کنند و در واقع فرآیند اصلی از زمانی انجام می شود که به دفاتر مراجعه می کنند.

دانلود موزیک

نخبگان