احدی مظلومانه رفت ، احدی ها را دریابید

سرویس ورزشی جهان – مسعود پاشنا: بار دگر بار جامعه ورزشی کشور بویژه فوتبالی ها به سوگ نشستند و این بار قرعه کوچ نابهنگام بنام مو طلایی دهه 60 و 70 استقلال یعنی رضا احدی ثبت شد.
 
رضا احدی آنقدر محجوب بود که در فوتبال هیچگاه به حق خود نرسید . متاسفانه  این مرحوم بزرگوار مورد کم لطفی مسئولان قرار گرفت . اگر آقایانی که برای بازیگنان معمولی میلیاردی هزینه می کنند کمی هم به این پیشکسوت بزرگوار توجه می کردند به این زودی ها دفتر عمرش بسته نمی شد .
 
مرحوم احدی خیلی سریع تر از منصورخان وضعیتش دشوار شد و هوشیاری اش را روی تخت بیمارستان از دست داد و به مراقبت های ویژه رفت .  پس از این اتفاقات ، همسر احدی که حال و روز  خوبی نداشت از این همه بی وفایی به شوهرش گلایه کرد. او با بغض و اشک  گفت:«مدیران فوتبال را نمی بخشم. چرا که در این مدت حتی سراغی از رضای من نگرفتند!
 
متاسفانه عادت کردیم به مرده پرستی ، تا یکی مریض شد و گوشه بیمارستان می افتدبه یادش می افتیم. این همه رضا در این مدت از همه کمک خواست اما کسی صدایش را نشنید و حالا که گوشه بیمارستان افتاده ، تازه همه یادشان افتاده که او هم یک بازیکن فوتبال بوده و برای استقلال  وتیم ملی بازی کرده است!
 
این پیشکسوت مرحوم پیش از بیماری  اعتقاد داشت اگر منصور پورحیدری ، دیگر پیشکسوت تیم اجازه می داد که دستیار ناصر حجازی شود، استقلالی ها برای 6 ماهی که به دلیل نیازمالی به  پرسپولیس رفته بود ، بعد از این همه سال او را شماتت نمی کردند و سرنوشت دیگری برایش رقم می خورد… عجیب این است که احدی درست در همان بیمارستانی بستری شد که این اواخر منصورخان  پورحیدری برای درمان آنجا بود!.
 
احدی شخصیت خاص خودش را داشت و به خاطر همین شخصیتی که داشت با سن کمش در حضور بازیکنانی مانند مختاری‌فر، چنگیز، نامجومطلق و عابدزاده بازوبند کاپیتانی استقلال را به بازویش می‌بست.
 
بارزترین خصوصیت او مظلومیتش بود. روح و روان احدی به فوتبال امروز نمی‌خورد و با مظلومیت از این دنیا رفت.
 
در زمانی که احدی بیکار بود استقلالی‌ها قدر او ندانستند. او مربی تیمی بود که خسرو حیدری، پیروز قربانی، مجتبی جباری، آندرانیک تیموریان و … حضور داشتند و این بازیکنان شاگرد احدی در تیم جوانان بودند. قرار بود علی فتح‌الله‌زاده تیم‌های پایه را به احدی بدهد، اما این کار را نکرد…
 متأسفانه ما مرده‌پرست هستیم و باید منتظر باشیم آقایان با دوربین‌های‌شان بیایند تا خودشان را نشان دهند.
 
در ضمن روز گذشته مطلع شدیم فرامرز صباحی دروازه بان بااخلاق دهه 50 و 60 تیم بانک ملی که در کرج زندگی می کند متاسفانه درگیر بیماری سختی است .  امیدواریم مسئولان عزیز توجهی به این پیشکسوت محجوب داشته باشند .
 
به هر روی باید به پیشکسوتان ورزش که سرمایه های واقعی عرصه ورزش می باشند توجه بیشتری شود و از تجربیات آنها برای پیشبرد ورزش استفاده کرد ، حتما در کنار صباحی عزیز پیشکسوتان زیادی با مشکلات سرسام آور دست و پنجه نرم می کنند و سخت نیاز به توجه دارند . پیشکسوتانی که تنها با عشق به ورزش می پرداختند . در آن زمان مانند امروز پول نبود و به جهت فضای ورزش خیلی سالم تر از امروز بود . خدا رحمت کند رضا احدی نازنین را .
 
 
 

تلگرام

پسورد نود