ادعای عجیب سپاهانی‌ها: بازیکنان پرسپولیس غیر عادی بودند!

در چند روز گذشته شایعه دوپینگی بودن چند بازیکن پرسپولیس و احتمال محرومیت آنها سرو صدای زیادی را به پا کرد. البته این شایعه که حرف و حدیث های زیادی را ایجاد کرد، بلافاصله توسط مسئولان، کادرفنی پرسپولیس، کادرپزشکی این تیم و همچنین مسئول پزشکی ایران تکذیب شد. با این حال معمولا به وجود آمدن چنین شایعاتی، همیشه حرف و حدیث‌هایی را تا یک مدت زمان نسبتا طولانی به همراه دارد.

پرسپولیس در فصل جاری به عنوان یکی از تاکتیکی‌ترین تیم‌های ایران شناخته شده است و البته نکته مهم در این تیم به دوندگی بازیکنانش مربوط می‌شود. شاگردان برانکو ایوانکوویچ در فصل جاری از لحاظ دوندگی آماری فوق‌العاده‌ داشتند و آنها حتی در آخرین دقایق بازی هم به خوبی حریفان را پرس می‌کنند. این سبک بازی نیازمند قدرت بدنی و دوندگی بالاست، موضوعی که در پرسپولیس کاملا به صورت شفاف دیده می‌شود. البته شایعه دوپینگی بودن بازیکنان این تیم خیلی زود تکذیب شد ولی جالب است بدانید که بعضی از بازیکنان سپاهان که دو هفته پیش مقابل پرسپولیس قرار گرفتند، بر این عقیده هستند که دوندگی بازیکنان این تیم غیرطبیعی بود. این همان نظری است که محمد احمدزاده سال‌ها پیش در مورد پرسپولیسی داشت که علی پروین مربی‌اش بود و مصاحبه جنجالی او واکنش‌های مختلفی را به همراه داشت.

در این چند روز تعدادی از بازیکنان سپاهان در تمرینات و اردوها در مورد این موضوع با یکدیگر صحبت کرده‌اند. یکی از بازیکنان سپاهان به خبرنگار همشهری می‌گوید: «ثابت کردن دوپینگ اصلا آسان نیست، مگر آنکه به صورت رسمی تایید شود. ما هم نمی‌توانیم بگوییم که بازیکنان پرسپولیس حتما دوپینگ می‌کنند ولی باور کنید که دوندگی آنها به هیچ عنوان طبیعی نبود. ما در این چند سال کمتر دیدیم که تیمی این‌قدر بدود و حتی می‌توان گفت که این دوندگی در سطح فوتبال اروپا بود. در ضمن شما دیدید که بازیکنان پرسپولیس در این مسابقه چقدر عصبی بودند.»

از بازیکن سپاهان می‌پرسیم که عصبی بودن چه ربطی به بحث دوپینگ دارد که این‌طور جواب می‌دهد: «دوپینگ و استفاده از مواد نیروزا روی اعصاب بازیکنان تاثیر مستقیمی دارد و در همین بازی پرسپولیس و سپاهان، بازیکنان پرسپولیس چندین بار حرکات خشن انجام دادند و حتی دو بازیکن این تیم هم با یکدیگر درگیر شدند. بازهم می‌گویم که نمی‌توان دوپینگی بودن آنها را تایید کرد ولی دوندگی و عصبانیت‌ بیش از حدشان، کاملا غیرطبیعی بود.» این درحالی است که خود سپاهانی‌ها هم کم عصبی نبودند؛ برای نمونه می‌توان به فریادهای خلعتبری بر سر داور و درگیری او با بازیکنان حریف اشاره کرد.

همشهری ورزشی

[del.icio.us] [Facebook] [Google] [Technorati] [Twitter] [Yahoo!] [Email]

خرم خبر

روزنامه قانون