ارتش سوریه آماده فتح بزرگترین دژ داعش

به گزارش جهان، نیروهای ارتش و همپیمانانش با پیشروی چشمگیر در مقالع الطاموره در جنوب غربی شهرک الزهراء در حومه شمالی حلب، شمار زیادی از تروریست‌ها را کشتند یا زخمی کردند. نیروهای ارتش سوریه با بازپس‌گیری ارتفاعات الطاموره، کمربند امنیتی اطراف شهرک‌های نبل و الزهراء از سمت جنوب غربی را گسترش دادند.

نیروهای ارتش سوریه همچنین ضهرة القرعه و تپه‌های اطراف آن نزدیک شهرک نبل و مشرف به خربه عندان و الطاموره را بازپس گرفتند.

از سوی دیگر تجمع تروریستی موسوم به المجلس العسکری الموحد (شورای یک‌پارچه نظامی) در حومه شمالی حلب خارج کردن اعضای خود از شهرک دیرجمال در شمال شهر نبل را پس از محاصره شدن آن از سوی کمیته‌های مردمی اعلام کرد.

نیروهای ارتش سوریه همچنین با موشک یک بولدوزر گروه‌های تروریستی را در اطراف سالن‌های اللیرمون در شمال حلب منهدم کردند.

یک منبع سوری به تسنیم گفت: نیروهای ارتش سوریه و تمام گروه‌های پشتیبان آنها، برای نبرد بزرگتر که آزادسازی شهر الرقه در شمال سوریه است، آماده می‌شوند که امروز بزرگترین دژ گروه تروریستی داعش در سوریه به شمار می‌رود.

این منبع افزود: ارتش سوریه مرحله مقدمه‌سازی و پیشروی به‌سمت حومه الرقه که به حومه شرقی السلمیه متصل است و از جاده سلمیه، اثریه، سفیره ــ حلب می‌گذرد، آغاز کرده است، این تنها جاده خاکی تحت کنترل ارتش سوریه است که به شمال کشور منتهی می‌شود، اهمیت السلمیه در این است که نقطه ارتباطی الرقه و منطقه مرکزی (حماه و حمص) به شمار می‌رود.

منبع سوری گفت: نیروهای ارتش سوریه توانستند تپه شماره 5 و تپه ابوالزین در جاده اثریه را به کنترل خود درآورند و مواضع و استحکامات مهمی را در این مکان تثبیت کنند که مقدمه پیشروی در عمق منطقه‌ای است که از نظر اداری تابع شهر الرقه است.

این منبع افزود: این اولین عملیات در نوع خود از نظر وجود هماهنگی کامل میان ارتش سوریه و ارتش روسیه است به‌طوری که نیروی زمینی از حمایت کامل هوایی برخوردار خواهند بود.

خبر دیگر اینکه تروریست‌های داعشی برای حمله به مواضع ارتش سوریه در جاده  اثریه و السلمیه از طریق شلیک خمپاره و موشک تلاش کردند،‌ ولی در این راه شکست خوردند و تنها خسارت‌های اندکی وارد کردند.
منبع:تسنیم

عکس

مد روز