اعتراف موسیو سیدا به قدرت ایران

به گزارش جهان، تسنیم به نقل از رویترز خبرداد: لوران فابیوس وزیر خارجه مستعفی فرانسه روز پنجشنبه گفت با وجود توافقی که ماه جولای در مورد برنامه هسته‌ای ایران به دست آمد، هیچگاه در مورد تغییر رفتار منطقه‌ای ایران توهم نداشته است.

فابیوس که به زودی ریاست شورای قانون اساسی فرانسه را برعهده می گیرد به رادیو «آر ت ال» گفت: توافق درباره برنامه هسته‌ای ایران توافقی بسیار مفید است اما من هرگز توهمی در سر نپرورانده‌ام.

وی افزود: «این دلیل نمی شود که چون توافقی در مورد برنامه هسته‌ای ایران وجود دارد ایران رفتار خود را در همه منطقه تغییر خواهد داد».

فابیوس تاکید کرد: «ایران قدرتی بسیار مهم است، یک فرهنگ، یک تمدن است، آنها در عراق حضور دارند، آنها در شرایط غم‌انگیز در سوریه حضور دارند و به واسطه حزب الله در لبنان حضور دارند.»

فابیوس که از خط‌مشی سخت‌گیرانه در مذاکرات درباره برنامه هسته‌ای ایران دفاع می کرد، افزود: «آنها  به تدریج به جامعه بین الملل باز می گردند اما متأسفانه هنوز زمانی که آنها رفتار منطقه‌ای خود را تغییر دهند، فرا نرسیده است».

وزیر خارجه مستعفی فرانسه که پیش از این نیز لحنی تند در قبال حکومت ایران اتخاذ کرده بود، چهارشنبه در مجمع ملّی، تهران و مسکو را به همدستی در «جنایت هولناک» بشار اسد در سوریه متهم کرد.براساس گزارش برخی رسانه‌ها، لوران فابیوس که پس از فروش خون‌های آلوده به ایدز و هپاتیت به کشورهای مختلف به موسیو سیدا (آقای ایدز) شهرت یافت، به‌ بیماری پارکینسون مبتلا شده است.

پرس نیوز

آگهی استخدام