برج ایفل را در عزای کدام کشور رنگ کنیم؟

به گزارش جهان به نقل از فارس، پس از حملات عناصر گروه تروریستی داعش به فرودگاه و مترو بروکسل که به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن منجر شد، طرفداران این گروه تروریستی با به راه انداختن یک نظرسنجی اینترنتی کنایه‌آمیر، از طرفداران خود برای تعیین مقصد بعدی کشتارها، نظرسنجی کرده‌اند.

به گزارش نشریه «دیلی میل»، طرفداران گروه تروریستی داعش با راه انداختن این نظرسنجی اینترنتی، از کابران خواسته‌اند، هدف بعدی حملات ترویستی و در حقیقت، پرچم بعدی که برج ایفل رنگش را به خود می‌گیرد را انتخاب کنند.

در یکی از وب سایت های اینترنتی طرفداران داعش فردی با راه اندازی یک نظرسنجی از کاربران سوال کرد: «پس از حمله بعدی، برج ایفل به چه رنگی درخواهد آمد؟»

این سوال نیش دار پس از آن مطرح شد که برج ایفل نماد مشهور شهر پاریس و کشور فرانسه، پس از حملات عناصر داعش به پاریس و بروکسل به یاد قربانیان این حوادث به رنگ پرچم کشورهای فرانسه و بلژیک درآمد.

در نظرسنجی برگزار شده توسط این وب سایت نیمی از شرکت کنندگان «انگلستان» را به عنوان هدف بعدی عملیات داعش پیشنهاد دادند.

آمریکا و روسیه نیز پس از انگلستان در رده های بعدی پیشنهادات برای انجام حملات داعش بودند.

یک طرفدار داعش درباره این نظرسنجی در صفحه توئیتر خود نوشت:«دولت اسلامی(داعش) به لندن، واشنگتن،رم و به تمام پایتخت‌های کافران حمله خواهد کرد.»

یک کاربر دیگر نوشت:«صلیبی ها دست پاچه و گیج شده‌اند. دیروز پاریس، امروز بروکسل. آنها نمی‌دانند که هدف بعدی ما چیست.»

این برای اولین بار نیست که طرفداران داعش برای ایجاد هرج و مرج و انجام عملیات های تروریستی از شبکه‌های اجتماعی استفاده می کنند.

در جریان حملات جنگنده های ائتلاف غربی-عربی به مواضع داعش در سال 2014 و در پی سقوط یک جنگنده اردنی در سوریه و به اسارت درآمدن خلبان این جنگنده، فعالان رسانه ای داعش با ایجاد یک هشتگ عربی از کاربران خود درخواست کردند تا نحوه به قتل رساندن این خلبان اردنی را پیشنهاد دهند.

پس از مخالفت دولت اردن با رهاسازی بی‌قید و شرط عوامل محبوس داعش در مرز اردن و سوریه، داعش نتایج نظرسنجی خود را عملیاتی کرد و ویدئویی تکان‌دهنده منتشر ساخت که نشان می‌داد خلبان نگون بخت اردنی زنده زنده در قفس به آتش کشیده می‌شد.

این البته آخرین ابتکار داعش در کشتار مردم نبود. کباب کردن کسانی که با ارتش عراق همکاری می کنند و غرق کردن افراد محبوس در قفس، نمونه‌هایی از دیگر روش‌های این گروه برای تثبیت کنترل بر مناطقی است که حالا با پیش‌روی‌های ارتش عراق و سوریه، دیگر مانند قبل، جاپای آنچنان ثابتی داعش به نظر نمی‌رسد.

شهرداری