«رضا ضراب» در آمریکا دستگیر شد/ کیفرخواست علیه دو شهروند ایران

به گزارش جهان به نقل از فارس، وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد علیه سه نفر به اتهام تلاش برای دور زدن تحریم‌های ایران، پولشویی و تخلفات بانکی کیفرخواست صادر کرده است. یک نفر از این سه نفر در آمریکا دستگیر شده است.  

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده علاوه بر رضا ضراب، تاجر ایرانی – ترکیه‌ای، دو نفر دیگر هم به ورود در مبادلات مالی چند صد میلیون دلاری از طرف دولت ایران و سازمان‌های این کشور متهم شده‌اند.

در این بیانیه آمده است: «در دادگاه منطقه‌ای ایالت نیویورک، کیفرخواستی علیه “رضا ضراب”، شهروند 33 ساله دارای تابعیت ایرانی – ترکیه‌ای مقیم ترکیه، “کاملیا جمشیدی”، شهروند 29 ساله ایرانی، و “حسین نجف‌زاده”، شهروند 65 ساله ایرانی، به اتهام ورود در مبادلات مالی چند صد میلیون دلاری از طرف دولت ایران و سایر موسسات ایرانی تحت تحریم‌های آمریکا، پولشویی برای پیشبرد این مبادلات غیرقانونی و فریت چندین نهاد مالی از طریق پنهان کردن ماهیت واقعی این مبادلات، صادر شد.»

«رضا ضراب»، مطابق این بیانیه روز 19 مارس 2016 دستگیر شد و روز 21 مارس در دادگاه فدرال میامی حاضر شد. جمشیدی و نجف‌زاده مطابق این ادعاهاف متواری هستند.

کیفرخواست آقای ضراب و دو شهروند ایرانی را «جان پی کارلین»، دستیار دادستان کل آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد.

وی گفت: «طبق اتهامات مطرح‌شده در این کیفرخواست، ضراب، جمشیدی و نجف‌زاده با انجام مبادلات مالی میلیون دلاری به نیابت از دولت ایران و بخش بازرگانی این کشور، تحریم‌های ایران را دور زده‌اند.»

 دستیار دادستان کل آمریکا همچنین ادعا کرد تخلفات ادعایی و تلاشهای بعدی برای پنهان کردن این اقدامات غیرقانونی، قوانین آمریکا برای محافظت از منافع امنیت ملی آمریکا را تضعیف کرده است.

خبر دانشجویی

لردگان