سه تخلف عامل 80 درصد حوادث جاده ای

به گزارش جهان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سردار تقی مهری رئیس پلیس راهور ناجا در حاشیه بازدید از پاسگاه پلیس‌راه آزادراه قزوین – زنجان  در مورد آخرین وضعیت تردد در جاده های کشور اظهار داشت: در طرح نوروزی امسال شاهد افزایش تردد در جاده های کشور هستیم.

وی ادامه داد: تا ظهر امروز استان های فارس گلستان و مرکزی رکورددار بیشترین تصادفات جاده ای هستند.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: خوشبختانه امسال حوادث و تلفات رانندگی در نوروز نسبت به گذشته کاهش یافته است اما همچنان 80 درصد تصادفات جاده ای در نوروز به علت عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی، سرعت و سبقت غیرمجاز رخ می دهد.

به گفته وی مسافران باید تا حد امکان از تردد جاده ای در شب خودداری کنند و قبل از سفر از ایمنی وسیله نقلیه خود مطمئن شوند.

رئیس پلیس راهور ناجا تاکید کرد: رانندگی در شرایط برفی و بارانی بسیار متفاوت‌تر از شرایط عادی است و باید رانندگان مسائل ایمنی بسیاری را رعایت کنند.

وی همچنین در بازدید از پاسگاه پلیس‌راه آزادراه قزوین – زنجان وضعیت استان را ناشی از تعامل بسیار خوب دستگاه های مرتبط دانست و گفت: در سالی که از سوی فرمانده کل قوا سال “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” نامگذاری شده است باید همه ما به وظایف خود عمل کنیم.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: براساس تحقیق صورت گرفته تصادفات رانندگی سالانه 7 درصد تولید ناخالص ملی کشور را به خود اختصاص می دهد و اگر از تصادفات پیشگیری کنیم اقدام مهمی در اقتصاد مقاومتی و تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) انجام داده‌ایم.

گفتنی است؛ سردار محمودی فرمانده انتظامی استان قزوین نیز در این مراسم گفت: از ابتدای طرح نوروزی یعنی از 25 اسفند تا کنون فقره تصادفات فوتی 66.6 درصد و متوفیان در سر صحنه 67 درصد، فقره تصادفات جرحی 13.6 درصد و فقره تصادفات خسارتی 38.5 درصد کاهش داشته است.

رحیمی معاون سیاسی امنیتی استان قزوین نیز در این مراسم از تلاش های فرماندهی انتظامی استان و پلیس راهور و پلیس راه استان تقدیر و تشکر کرد.

خبرگذاری اصفحان

ترانه