فردا ممکن است دوباره به استقلال برگردم / این دفعه برای پرسپولیسی ها کری نمی خوانم

امیرحسین صادقی دوباره به همان مدافع چالاک و قبراق بدل شده. بازیکنی که در ترکیب صبای قم نه تنها در فاز دفاعی عملکرد خوبی را از خود برجا می‌گذارد بلکه همچون روزهای اوج در صف گلزن‌های این تیم هم دیده می‌شود.

بعد از مدت‌ها صادقی قفل سکوتش را شکست. او این بار محتاطانه‌تر از همیشه حرف زد تا شاید کسی را رنجیده خاطر نکند. صادقی اما عمیقا از اتفاقات فصل پیش که در استقلال برایش ایجاد شد ناراحت است. او اما دروازه‌های تازه‌تری را پیش روی خود متصور است. وی می‌خواهد هم دوباره به تیم ملی برسد و هم استقلال؛ آیا می‌تواند؟

اظهارات صادقی را در ادامه می خوانید:

* در جام شهدا گل‌های مهمی برای صبا زدی. تیمتان یک گل از ذوب خورده بود اما یک تنه دو گل زدی و تیمت را به فینال بردی.

– قسمت بود. من همیشه گل‌هایی که زدم را به پای قسمتم گذاشتم. این بار هم خدا به من لطف کرد. ممنون از بچه‌ها که همگی زحمت کشیدند. تشکر از همه…

* انتقال تو از استقلال به صبای قم با حاشیه‌های بسیاری همراه بود. پیش از رفتن گفته شد که صادقی در لیست فصل بعد استقلال نیست و به نوعی در میان مازاد‌ها بودی اما حالا شرایط خوبی را تجربه می‌کنی.

– من بازیکن امروز و دیروز فوتبال ایران نیستم. اگر یادتان باشد از حوالی فصل سوم به لیگ آمدم و همیشه سعی کردم بهترین باشم. در این فوتبال بالا و پایین زیاد دیدم. گاهی خوب وگاهی هم بد. این خصلت فوتبال است و باید با آن سازگار باشی. راستش فصل پیش برای من بازی در استقلال با نتایج خوبی همراه نبود و سرانجامش شد آن جدایی که من هرگز دوست نداشتم از استقلال بروم منتها من را نخواستند و من هم تصمیم گرفتم بهترین انتخاب را داشته باشم که صبا بهترین انتخاب بود.

* اعتراض‌هایی که فصل پیش از سوی برخی تماشاگرنماهای استقلال به تو و دیگر ملی‌پوشان شد و حتی اعتراض‌هایی که از طرف کادرفنی به شما می‌شد چه اندازه در این جدایی موثر بود.

– متاسفانه آن هجمه‌ها خیلی اذیتم کرد. فصل پیش حقیقتا روی بد فوتبال را دیدم اما سعی کردم آن اتفاقات را فراموش کنم و با شرایط جدید سازگار شوم. نمی‌دانم چرا آنطور شد…

* جدایی از استقلال ناراحتت می‌کند؟

– قطعا ناراحتم می‌کند اما من یک فوتبالیستم و باید با شرایط جدید خودم را وفق دهم. هیچ کس هم از آینده خبر ندارد. ممکن است در آینده هر اتفاقی رخ دهد. من امروز در صبای قم هستم و فردا ممکن است دوباره به استقلال برگردم. تا ببینیم چه پیش می‌آید.

* در این جدایی اما تو نقش اصلی را ایفا نکردی و شاید اگر اعتراض‌ها نبود همین حالا با پیراهن استقلال دیده می‌شدی.

– مهم این است که الان من با کمک دایی به فوتبال برگشتم و احیا شدم. این را از صمیم قلب می‌گویم اگر دایی دستم را نمی‌گرفت، به من روحیه نمی‌داد و کمکم نمی‌کرد شاید الان شرایط بدی را تجربه می‌کردم.

* قطعا خودت هم در این بازگشت نقش داشتی. تو همواره بازیکن بی‌حاشیه‌ای بودی. شاید گاهی در میدان مسابقه جنجال می‌کردی اما زندگی بیرون فوتبالی‌ات خوب بود.

– این جنجال‌ها در میدان مسابقه طبیعی است. فوتبالیست اگر حواسش باشد و وارد حاشیه‌ها نشود می‌تواند ۱۵سال و حتی بیشتر در سطح اول فوتبال بازی کند.

* بازی فردا با پرسپولیس در جام شهدا وسوسه‌ات نمی‌کند که دوباره برای این تیم کری بخوانی؟

– (می‌خندد) این بارچون نام شهدا در میان است و این عزیزان اهمیت بیشتری نسبت به خود فوتبال دارند من کری نمی‌خوانم. اجازه بدهید این دفعه برای پرسپولیسی‌ها کری نخوانم تا بعد.

* تو فکر می‌کنی تیمت در لیگ تا کجا پیش برود؟

– ما باید سهمیه بگیریم. تیم ما ظرفیت کسب سهمیه را دارد اما باید از نظر مالی شرایط بهتر شود. مسئولان تا امروز تلاش‌هایی کرده‌اند اما باید بهتر شود چون تیمی بدون بودجه خوب نمی‌تواند به جایی برسد.

* البته مدعی قهرمانی هم هستید…

– هفته‌های آینده همه چیز مشخص می‌شود. هر تیمی بلغزد کارش خراب می‌شود. فکر می‌کنم همه دوست دارند قهرمان شوند به خصوص چهار تیم بالای جدول که شانس بیشتری هم دارند اما نباید تیم‌های پایین‌تر را دست کم گرفت.

* و درباره تیم امید حرفی داری؟

– نه، ‌حرفی ندارم. فعلا منتظرم حرف‌های مسئولان تمام شود بعد درباره‌اش حرف می‌زنم. بهتر است الان من سکوت کنم.

ایران ورزشی

[del.icio.us] [Facebook] [Google] [Technorati] [Twitter] [Yahoo!] [Email]

دانلود آهنگ جدید

سپهر نیوز