مسابقه/ رمز مخفی داعش را پیدا کنید!

به گزارش جهان به نقل از فارس، برای اولین بار مسابقه امنیت سایبری در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی به صورت روزانه برگزار می‌شود.

این مسابقه با هدف آشنایی مخاطبان با حوزه‌های امنیت سایبری و همچنین شناسایی استعدادهای جدید و به روز در این حوزه به صورت روزانه از جمعه 23 بهمن ماه لغایت 27 بهمن ماه همزمان با برپایی نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

شرکت کنندگان می‌توانند از ساعت 9 صبح 23 بهمن ماه الی 27 بهمن ماه به صورت روزانه به وب سایت ctf.seraj.ir مراجعه کرده و فایل چالش را دریافت کرده و بعد از به دست آوردن جواب سوالات، پاسخ خود را به آدرس ایمیل ctf@seraj.ir  ارسال کنند.

لازم به ذکر است که شرکت کنندگان به منظور اطلاع از چالش های روزانه و همچنین شرایط شرکت در مسابقه به آدرس ctf.seraj.ir مراجعه کنند.

همچنین به افرادی که در مسابقه روزانه امنیت سایبری شرکت کنند و جواب صحیح دهند به قید قرعه یک سکه تمام بهار آزادی اهداء خواهد شد. همچنین به هر کدام از شرکت کنندگانی که حداقل به 3 سوال پاسخ صحیح دهند، یک آی پد نیز اهداء خواهد شد.

چالش روز نخست

به نظر می‌رسد روزهای آخر نیروهای تکفیری داعش نزدیک باشد! شهرهای تصرف شده توسط آن‌ها بازپس گرفته می‌شود و اربابان عربی آنها در حاشیه‌ خلیج همیشه فارس در شکست‌های پی‌درپی داعش به عزا نشسته‌اند.

در یکی از تصرفات اخیر نیروهای مردمی، ویدئویی توسط داعشی‌ها منتشر شد که حاوی پیام مخفی خطاب به سردمداران عربی‌شان است. شما در این چالش باید پس از بررسی ویدئویی که در اختیار شما قرار می‌گیرد به متن آن پیام دست یابید. جواب اصلی چالش روز نخست، دست‌یابی به آن پیام است.

پاسخ شما می‌بایست به‌گونه‌ مشروح همراه با بیان تمامی جزییات و تکنیک‌های به‌کار رفته برای کشف این پیام باشد. از این رو پاسخ‌های درستی که شامل راه‌حل نباشند در داوری پذیرفته نخواهند شد.

چگونگی ارسال پاسخ چالش

پس از حل چالش و دست‌یابی به پاسخ، تمامی پرونده‌ها را داخل پوشه‌ای به نام ans_chall_1 قرار داده و پس از فشرده کردن آن با قالب زیپ به نشانی رایانامه‌ مسابقه، ctf@seraj.ir ارسال فرمایید. موضوع این رایانامه باید نام چالش باشد، در پایان نیز نام و شماره‌ تماس خود را درج نمایید.

زمان ارسال پاسخ

مدت زمان ارسال پاسخ برای پیکار نخست، از ساعت 9 صبح روز جمعه 23 بهمن‌ماه تا 9 صبح روز شنبه 24 بهمن‌ماه است، به پاسخ‌های ارسالی پس بازه‌ بیان شده ترتیب اثر داده نخواهد شد. ممکن است مدت زمان مسابقه تمدید شود، از این‌رو این صفحه را مجدد بازبینی نمایید.

پرس نیوز

دانلود فیلم خارجی