پاسخ به شایعه غیبت سرافراز درمحل کارش

به گزارش جهان به نقل از مهر، در پی انتشار مطلبی با عنوان «عدم حضور رئیس صدا و سیما در محل كارش ۱۰ روزه شد» در صبح سه شنبه سوم فروردین ۹۵ كه در برخی پایگاه های خبری و شبكه های مجازی انتشاریافت، روابط عمومی صدا و سیما با هدف روشنگری نسبت به این شیطنت رسانه ای كه مصداق بارز تشویش اذهان عمومی و بد اخلاقی است، ذكر توضیحاتی را ضروری می داند.

در حالی كه ۲ روز از آغاز سال جدید می گذرد بار دیگر شایعه پراكنی ها با هدف تضعیف و تخریب رسانه ملی از سر گرفته شده كه این بار برحضور نداشتن محمد سرافراز رئیس سازمان صدا و سیما در روزهای پایانی سال ۹۴ درمحل كارش تاكید می شود. این در حالی است كه روزهای پایانی سال ۹۴ جزو پركارترین روزهای كاری سرافراز به شمار می رود كه از جمله می توان به دیدار وزیر آموزش و پرورش و معاونانش در آخرین جلسه شورای معاونان صدا و سیما در ۲۵ اسفند اشاره كرد و یا حضور رئیس رسانه ملی به همراه معاون سیما در مراسم آغاز پخش اچ دی شبكه مستند در ۲۷ اسفند را نام برد و یا به انجام مصاحبه ایشان در خصوص برنامه های سال آینده رسانه ملی اشاره كرد كه هر سه رویداد در روزهای پایانی سال ۹۴ تحقق یافته بود و اخبار آن نیز در رسانه ها و ازجمله رسانه هایی كه اقدام به انتشار شایعه اخیر كردند، بازتابی گسترده داشت.

واقعیت این است كه رسانه های منتقد رسانه ملی كه چندی پیش طرح آنها در ایجاد شایعه استعفای سرافراز با شكست مواجه شد این بار این شایعه را با سرتیتر تازه ای ارائه كرده اند تا با عملیات جنگ روانی – رسانه ای، استراتژی حذف را پیش برده و از طریق دامن زدن به انواع شایعات به زعم خویش به تضعیف رسانه ملی و مدیریت آن بپردازند.

یكی از دلایل این شایعه سازی را می توان در استقبال مخاطب از ویژه برنامه های تحویل سال رسانه ملی دانست در حالی كه رسانه های منتقد بر تهی بودن دست رسانه ملی در ایام نوروز تاكید می كردند و اینكه صدا و سیما برای ایام نوروز، طرح و برنامه خاصی ندارد اما در این مورد نیز پس از استقبال مخاطبان از ویژه برنامه های تحویل سال به نتیجه نرسیدند و لذا با شایعه عدم حضور سرافراز در محل كارش، پروژه حذف و تضعیف را با استراتژی جدید پی گرفتند.

بی شك همانگونه كه ریاست سازمان صدا و سیما درآخرین مصاحبه خود بر آن تاكید داشت صدا و سیما همچنان قدرتمند و با تكیه بر اصول و منافع ملی به راه خویش ادامه داده و اهداف و آرمان های خود را استوارتر از پیش دنبال خواهد كرد. همچنین در این مسیر از ظرفیت و امكانات قانونی خود در طرح شكایت و پیگیری های حقوقی درباره شایعه پراكنی های اخیر كه منبع آن شناخته شده است، استفاده می كنیم.

سیستم اطلاع رسانی

ماشین های جدید