یک شهر ایران بین 10 شهر برتر گردشگری حلال دنیا

به گزارش جهان به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، رضا خلیلی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر آذربایجان شرقی از انتخاب تبریز به عنوان 10 شهر برتر گردشگری حلال دنیا خبر داد و اظهار کرد: کسب این ‌عنوان نشان می‌دهد که شهر تبریز شاخصه‌های یک شهر گردشگری برای مسلمانان را دارد و پایتخت گردشگری شهرهای اسلامی شایسته نام تبریز است.

خلیلی با اشاره به ویژه‌برنامه‌های نوروزی شهرداری تبریز در نوروز 95 خاطرنشان کرد: 900 عنوان برنامه برای 12 منطقه و 20 سازمان شهرداری تبریز ترتیب دیده شده است و این برنامه‌ها از اسفند سال گذشته آغاز شده و تا 15 فروردین 95 نیز ادامه خواهد داشت.

وی گفت: شهر تبریز بنیان‌گذار تورهای تبریزگردی و تاکسی‌های از من بپرس بوده و تمام موزه‌های شهر برای مسافران تورهای تبریزگردی به صورت نیم‌بها اخذ می‌شد، متأسفانه این روال امسال اجرایی نشد بر همین اساس از ناظر عالی سازمان میراث فرهنگی کشور درخواست دارم تا با نگاه ویژه به این موضوع به روال سال‌های پیش بازگردد.

خلیلی یادآور شد: همه برنامه‌های نوروزی شهرداری تبریز با محوریت تبریز 2018 برگزار می‌شود و در همه این برنامه‌ها لوگوی موقت تبریز 2018 استفاده می‌شود.

مدیرعامل سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز همچنین گفت: 50 سفره هفت‌سین و المان‌های نوروزی توسط سازمان زیباسازی شهرداری تبریز در سطح شهر نصب شده است و علاوه بر برنامه‌های ذکرشده برنامه‌های فرهنگی متنوعی در پارک‌ها و اماکن تاریخی تبریز برگزار می‌شود.

روزنامه قانون

پرشین موزیک