header

دستگیری قاتلان شرور پیش از فرار از کشور


آنها به‌دنبال مشاجره با مردی جوان او را به ضرب گلوله به قتل رساندند و قصد فرار به خارج از کشور را داشتند که با عملیات ضربتی پلیس ناکام ماندند.پنجشنبه گذشته مأموران پلیس شهرستان دماوند در جریان یک سانحه رانندگی در یکی از خیابان‌های شهر قرار گرفتند و راهی آنجا شدند.


خودروی پژویی با جدول کنار خیابان برخورد کرده و فردی که پشت‌ فرمان نشسته بود جانش را از دست داده بود. هر چند به‌نظر می‌رسید که ماجرا یک تصادف مرگبار بوده اما در ادامه اطلاعاتی به‌دست آمد که روند تحقیقات را تغییر داد. به گفته تعدادی از شاهدان، راننده پژو لحظاتی پیش از تصادف در یک درگیری منجر به تیراندازی که در رستورانی سنتی در شهرستان بومهن رخ داده بود، حضور داشته و احتمال می‌رفت که تصادف با ماجرای این درگیری ارتباط داشته باشد.

شلیک مرگبار
جسد راننده پژو برای بررسی‌های دقیق‌تر به پزشکی قانونی منتقل و مشخص شد که مرد جوان پیش از تصادف هدف اصابت گلوله قرار گرفته است. بنابراین پرونده رنگ و بوی جنایی گرفت و تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی شرق استان تهران برای شناسایی و دستگیری عاملان جنایت وارد عمل شدند. مأموران در ابتدا راهی همان رستورانی شدند که درگیری در آنجا رخ داده بود.

در کمتر از 24ساعت پس از حادثه، 4نفر از افراد شرکت‌کننده در درگیری دستگیر شدند و در بازجویی‌ از آنها معلوم شد که عاملان اصلی تیراندازی 2نفر از اشرار مخوف و معروف منطقه بوده‌اند. شاهدان می‌گفتند که این دو نفر که با خود سلاح گرم حمل می‌کردند به‌دنبال مشاجره لفظی با مقتول با او درگیر شده و زمانی که وی قصد فرار از مهلکه را داشت، به سمت او شلیک کرده بودند. با اعترافات متهمان دستور بازداشت مردان شرور صادر و کارآگاهان به جست‌وجو برای به دام انداختن آنها پرداختند.

نقشه ناکام فرار
درحالی‌که تیراندازی مردان شرور باعث ایجاد جوی از رعب و وحشت در بین مردم شهر شده بود، تحقیقات شبانه‌روزی کارآگاهان برای دستگیری عاملان جنایت ادامه یافت. در ادامه بررسی‌ها مخفیگاه این افراد شناسایی شد و در آنجا 2قبضه کلت کمری و یک قداره کشف شد اما تحقیقات نشان می‌داد که متهمان اصلی به یکی از استان‌های شمالی گریخته‌اند و قصد دارند به‌زودی از کشور خارج شوند.

سردار عبدالرضا ناظری، فرمانده انتظامی شرق استان تهران در گفت‌وگو با همشهری گفت: کارآگاهان که سایه‌ به‌سایه در تعقیب متهمان بودند، در ادامه به اطلاعاتی از مخفیگاه آنها در شمال کشور دست یافتند و یکشنبه‌شب در یک عملیات غافلگیرانه موفق شدند این دو مرد شرور را دستگیر کنند. آنها در بازجویی‌ها به حمل سلاح گرم و درگیری با مقتول و تیراندازی اعتراف کردند و مدعی شدند که درگیری آنها بر سر مشاجره لفظی بوده است.

وی ادامه داد: متهمان سوابق متعدد نزاع و درگیری داشتند و جزو اراذل و ‌اوباشی بودند که بارها توسط پلیس دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده بودند. از طرفی آنچه از ظاهر پرونده مشخص است، اینکه این افراد پس از درگیری با مقتول، وقتی با فرار او مواجه شده بودند به سمتش شلیک کرده‌اند و مقتول به‌رغم اینکه هدف گلوله قرار گرفته، سوار ماشین شده و از محل گریخته اما در بین راه بر اثر شدت خونریزی از حال رفته و در نهایت با تابلوی کنار خیابان و جدول تصادف کرده است.

با این حال بررسی‌ها درباره نحوه مرگ از سوی پزشکی قانونی و مراجع قضایی ادامه دارد که نتیجه آن اطلاع‌رسانی خواهد شد. سردار ناظری با اشاره به همکاری خوب مردم در عملیات دستگیری مردان شرور به اشرار و اراذل و اوباش هشدار داد که پلیس با قاطعیت با کسانی که قصد اخلال در نظم، امنیت و آرامش مردم در شهرستان‌های پردیس، دماوند و حوزه شرق استان را داشته باشند، برخورد خواهد کرد.

همشهری آنلاین


اخبار داغ در مرسیا