header

محاکمه مرد جوان به خاطر کشتن سارق


ساعت یک و 30 دقیقه بامداد دوم مرداد سال گذشته ماموران کلانتری 107 فلسطین در جریان تصادف در خیابان به آفرین تهران قرار گرفتند. ماموران با حضوردر آنجا مشاهده کردند راننده خودروی پژو 206 با دو راکب موتورسیکلت تصادف و آن دو را مصدوم کرده است. مصدومان به بیمارستان منتقل شدندکه یکی از آنها فوت کرد.

با گزارش مرگ مرد جوان به قاضی سجاد منافی آذر، کشیک قتل دادسرای جنایی تهران تحقیقات برای رازگشایی از این تصادف مرگبار آغاز شد.

راننده پژو به افسر تحقیق گفت: مرد مصدوم و فرد کشته شده گوشی خواهرم را دزدیدندکه در جریان تعقیب و گریز، با موتور آنها تصادف کرده و منجر به مرگ یکی از سارقان و مصدومیت سارق دیگر شدم. من قصد نداشتم باعث مرگ سارق شوم.همدست سارق فوت شده به افسر بازجو گفت: من و دوستم سارق تلفن همراه هستیم. شب حادثه نیز گوشی خواهر راننده پژو را دزدیده و قصد فرارداشتیم که این حادثه رخ داد.

با مشخص شدن این موضوع، او به اتهام سرقت روانه زندان شد. پزشکی قانونی هم ضربه به مرد جوان را علت مرگ او اعلام کرد.

این در حالی بود که کارشناسان تصادفات پس از بررسی محل تصادف و تحقیق از شاهدان نظر دادند که راننده پژو می‌دانسته در جریان تعقیب و گریز احتمال دارد حادثه خطر آفرینی رخ دهد اما باز سارقان موتور سوار را تعقیب کرده و این حادثه روی داده است.

با مشخص شدن این موضوع روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد.

راننده جوان که برایش قرار قانونی صادر شده بود، برای آخرین دفاع در شعبه سوم بازپرسی دادسرای جنایی تهران حاضر شد و به قاضی سجاد منافی آذر گفت: شب حادثه خودروی پژو را از کارفرمایم امانت گرفته بودم. اعضای خانواده‌ام را برای تفریح به بوستان برده و در حال بازگشت بودیم که سارقان گوشی خواهرم را دزدیدند. آنها را تعقیب کردم تا مانع فرارشان شوم که موتورشان با خودرویم تصادف کرد. من قصد کشتن جوان سارق را نداشتم و فقط می‌خواستم او را متوقف کنم که این حادثه تلخ رخ داد و به‌خاطر یک گوشی سرقت شده این چنین گرفتار شدم.

دیروز پرونده این متهم با صدور قرار جلب به دادرسی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد تا جوان راننده به اتهام قتل محاکمه شود.

جام‌جم


اخبار داغ در مرسیا