header

نوبخت: کردها و بلوچ‌ها نیز می‌توانند در مجلس فراکسیون داشته باشند


عده‌ای از نمایندگان مجلس که از هم‌میهنان آذری زبان ما هستند، فراکسیونی را با برای رسیدگی بهتر به مسائل مربوط مناطق ترک زبان تشکیل داده‌ند. این تشکل با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شده است و برخی نیز این اقدام را متضاد با اتحاد ملی و وحدت میان قومیت‌ها معرفی می‌کنند ولی برخی دیگر نظری متفاوت با آنها دارند و تشکیل این فراکسیون را به نفع کشور می‌دانند.

در همین راستا،محمدباقرنوبخت، سخنگوی دولت نیز در قبال تشکیل این تشکل واکنش نشان داد و در گفت‌وگو با خبرنگار قانونتشریح کرد: در مجلس شورای اسلامی هر چه فراکسیون ها بیشتر باشد برای پیشبرد امور بهتر است ولی تشکیل این فراکسیون‌ها باید بیشتر جنبه همگرایانه داشته باشد و در مسیری پیش برود که وحدت ملی را بیشتر کند.

معاون رییس‌جمهور ادامه داد: در کشور ما ایران باید به همه فرهنگ ها که در داخل این مرز و بوم وجود دارند احترام گذاشته و به عنوان فرصت نگاه کنیم و البته فراموش نکنیم که هماهنگ کردن این فرهنگ‌های مختلف با یکدیگر از اهمیت بالایی برخوردار بوده و مهم است که نباید نادیده‌گرفته شود.

محمدباقرنوبخت گفت: ایرادی ندارد  ما هرجمعی که  در یک یا چند نقطه اشتراک نظر دارند را بتوانیم هماهنگ کنیم ودر ادامه با استفاده از فرصت وجودی آنها، تشکل‌ها را در یک زنجیره بزرگتر قرار دهیم و برای پیشرفت کشور از آنها استفاده کنیم.

سخنگوی دولت جمهوری اسلامی ایران در پایان خاطرنشان کرد:ما باید از همه فرهنگ‌های کشور به عنوان یک فرصت استفاده کنیم و در همین راستا چه ایرادی و اشکالی دارد که کردها،بلوچ‌ها و سایرقومیت‌ها نیز مانند هم‌میهنان آذری‌مان در مجلس شورای اسلامی فراکسیون داشته باشند؟

روزنامه قانون


اخبار داغ در مرسیا