header

واکنش دانشجویان بورسیه به اظهارات و رفتار محمود صادقی


مجمع دانشجویان و دانش آموختگان بورسیه پیرو اتفاقات و حواشی اخیر که در اثر اظهارات و جنجال های محمود صادقی در پوشش عنوان نمایندگی مجلس شورای اسلامی به وقوع پیوست، بیانیه‌ای منتشر کرد.

در ابتدای این بیانیه آمده است: پیرو اتفاقات و حواشی اخیر که در اثر اظهارات و جنجال های محمود صادقی در پوشش عنوان شریف نمایندگی مجلس شورای اسلامی به وقوع پیوسته است مطالبی را لازم دیدیم خطاب به افکار عمومی٬ نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و مسئولان محترم قضایی اعلام نماییم.

در ادامه این بیانیه آمده است: حدود 6 ماه از ثبت شکایت دانشجویان بورسیه از محمود صادقی گذشته است و آن زمانی که شکایت مذکور طرح شد هنوز اعتبار نامه این شخص تصویب نشده بود که مشمول مصونیت قضایی باشد و تاکنون 3 بار احظاریه برای وی ارسال شده است که متاسفانه از حضور در دادسرا امتناع می ورزد و حاضر نیست در دادسرا حضور یابد.

مجمع دانشجویان و دانش آموختگان بورسیه در بیانیه خود اظهار داشت: برخی نمایندگان مجلس باید بدانند قانون فصل الخطاب است و هوچی گری را باید پایان دهند. متاسفیم برای وکیل الدوله هایی که چشم خود را برواقیعت ها می بندند و کورکورانه از نماینده‌ای که با نشر اکاذیب، تهمت و افترا دشنام و... آبرو و حیثیت دانشجویان بورسیه را خدشه دار می نماید دفاع می‌کنند. اقایانی که دم از دفاع از حیثیت مجلس می زنند چرا روزی که این فرد یعنی آقای محمود صادقی به دانشجویان بورسیه تهمت و افترا زدند از حیثیت دانشجویان در مقام نمایندگی مجلس دفاع نکردند؟

در ادامه این بیانیه آمده است: چه منطقی است که هر فردی با تکیه بر صندلی سبز مجلس می‌تواند با خیال راحت به افراد تهمت و دشنام دهد و مصونیت قضایی داشته باشد و کسی نباید با وی برخورد نماید. مردم افرادی که به دنبال اشتهار کاذب هستند را خوب می شناسند. عده‌ای از اعضای هیات رئیسه مجلس که از بی قانونی و هرج و مرج در جامعه حمایت می‌کنند باید پرسید آیا تهمت و افترا و جار زدن ادعاهای بی سند و ایجاد خوراک رسانه‌ای برای اغراض سیاسی نیز جزو وظایف نمایندگی مجلس محسوب می‌شود؟

در ادامه این بیانیه تاکید شد: نمایندگان و اعضای هیات رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی آیا نباید خود راسا فکری به حال این شخص هتاک و دروغگو کنند تا بیش از این٬ مصونیت های مصرح قانون اساسی توسط ایشان مورد سوء استفاده قرار نگرفته و آن را به سخره نگیرد. فلسفه مصونیت های قانون اساسی که به نمایندگان اعطا شده است تنها برای دفاع از حقوق ملت است نه این که با سوءاستفاده از این اصول برای تضییع حقوق و بردن آبروی نزدیک به 4000 دانشجوی بورسیه و خانواده‌های آنان که جزو همین ملت هستند، استفاده شود.

مجمع دانشجویان و دانش آموختگان بورسیه در انتهای بیانیه خود خاطر نشان کردند: ما از مسئولین محترم قوه قضائیه و هیات نظارت بر نمایندگان درخواست می کنیم به شکایت دانشجویان بورسیه خارج از فضا سازی‌های عده ای وکیل الدوله رسیدگی کنند.

فارس


اخبار داغ در مرسیا