header

راضی نیستیم منتجب نیا برود


در همین راستا اسماعیل دوستی از اعضا حزب اعتماد ملی از جلسه اعضا با قائم مقام سابق در یکی دو روز آینده خبر می دهد و دلیل این استعفا را اختلاف نظر میان جبهه اصلاحات و شخص منتجب‌نیا می داند.اسماعیل دوستی در گفت‌وگو با «قانون» از حواشی به وجود در طی چندین روز گذشته حزب متبوعش می‌گوید.

این عضو اصلاح‌طلب‌ شورای شهر گفت: حزب اعتماد ملی یکی از احزاب قوی ریشه دار و مردمی است که در همه استان‌ها پایگاه، جایگاه و هوادار دارد.

وی بااشاره به تغییرات حزب بعد از حوادث 88 افزود: در آن برهه دو دیدگاه در بین اعضای شواری مرکزی قرار گرفت. یک دیدگاه این بود که حزب فعالیت نکند و دیدگاه دیگر نیز به گونه ای بود که اعتماد ملی با قائم مقامی آقای منتجب نیا فعالیت سیاسی خود را ادامه دهد.

دوستی با بیان اینکه در زمان قائم مقامی منتجب نیا این حزب فعالیت گسترده ای داشت، اظهار کرد: در این دوره حزب در انتخابات مختلف شرکت و از آقای روحانی نیز حمایت کرد و در شورای شهر نیز به صورت جدی فعالیت‌های خاص خود را داشت.

منشا استعفا

این فعال سیاسی گفت: در این اواخر با موضع گیری که آقای منتجب نیا در رابطه با جبهه اصلاحات داشت اختلافاتی بین اعضای حزب یعنی شورای مرکزی به وجود آمد و این اختلاف منجر شد آقای قائم مقام در چندین جلسه نظرات خود را مطرح کند و در شورای مرکزی تعامل با جریان و جبهه اصلاحات رای آورد.

دوستی با بیان اینکه هیاتی پنج نفره ای به ریاست منتجب نیا انتخاب شد تا این هیات با شورای مشورتی و احزاب اصلاح طلب مذاکره کنند و جایگاه رفیع حزب را در شورای هماهنگی و اصلاحات و شورای مشورتی تبین نمایند، افزود: در این ماجرا بین آقای منتجب نیا و اعضای منتخب هیات تعامل، مشکلاتی به وجود آمد و در جهت حل این سوءتفاهمات در حال تلاش هستیم.

دلایل اختلاف

عضو حزب اعتماد ملی ادامه داد: گروهی از جبهه اصلاحات تصمیم گرفتند که به دلایلی بگویند احزاب در جبهه باید تصمیم بگیرند نه اشخاص! اما این در حالی است که ما معتقدیم ما اشخاصی در کشور داریم که این اشخاص مرجع هستند و رای کاریزمایی دارند و بیش از احزاب در بین مردم محبوب هستند. احزاب تصمیم گیرنده باشند نه اشخاص.

راضی به رفتن قائم‌مقام نیستیم

اسماعیل دوستی با بیان اینکه اعضای حزب اعتماد ملی امیدوارند آقای منتجب نیا استعفای خود را پس بگیرد و همچنان به عنوان قائم مقام دبیر کل کار خود را ادامه دهد، گفت: همه اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی توانایی و لیاقت جانشینی دبیرکل را دارند اما هیچ کدام راضی نیستیم آقای منتجب نیا از سمت خود کناره گیری کند.

اعتقاد حزب به خط قرمزها

عضو حزب اعتماد ملی در پایان با بیان اینکه شورای مرکزی این حزب همه از کسانی هستند که نسبت به انقلاب اسلامی و رهبری دارای اعتقادات قوی هستند و همگی از حامیان قانون اساسی و دست آوردهای آن به شمار می روند، گفت: اعتماد ملی در جهت تقویت نظام، گام های اساسی برداشته و این مسیر را ادامه خواهد داد.

قانون


اخبار داغ در مرسیا