header

زورگیران مسلح رانندگان زن به دام افتادند


 در ساعت یک بامدادروز 13 آذر وقوع یک فقره زورگیری به شیوه مسلحانه و در پوشش مسافرکشی به کلانتری 105 سنایی اعلام شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت مسلحانه و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 34 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره یکم لیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

خانمی جوان ( مالباخته ) با حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در بلوار میرداماد به عنوان مسافر سوار یک دستگاه خودرو سمند سفید رنگ شدم؛ با حرکت خودرو ناگهان سرنشین صندلی جلو با تهدید اسلحه و چاقو اقدام گرفتن گوشی تلفن همراه، انگشتر طلا ، 300 هزار تومان وجه نقد همراه و در ادامه کارت عابربانک حاوی 13 میلیون تومان و رمز آن کرد ؛ نهایتا مرا در میدان آرژانتین پیاده کردند و با خودرو سمند به شماره انتظامی ایران22/*** د 37 از محل متواری شدند.

با بررسی پلاک بدست آمده از خودروی سمند سارقین مسلح، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که خودرو دارای سابقه سرقت در شهرستان رامسر است؛ مالک خودرو سمند با در دست داشتن پرونده سرقت خودرو به اداره یکم پلیس آگاهی مراجعه کرد و در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در روز 9 شهریور برای مسافرت به شهرستان رامسر رفته بودیم؛ فردای آنروز، برای تفریح به تله کابین رامسر رفتیم؛ ماشین را بیرون تله کابین پارک کرده و پس از گذشت حدودا سه ساعت و در زمان مراجعه به محل پارک خودرو، متوجه شدیم که متأسفانه خودرو به سرقت رفته است. بلافاصله به پاسگاه مراجعه و در این خصوص پرونده ای در پلیس آگاهی شهرستان رامسر تشکیل شد.

کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی با بررسی تراکنش مالی حساب مالباخته اطلاع پیدا کردند که سارقین مسلح بلافاصله پس از ارتکاب سرقت از مالباخته، در چندین مرحله اقدام به برداشت تمامی وجوه نقد حساب مالباخته کردند؛ با شناسایی مراکز برداشت پول از حساب مالباخته ، کارآگاهان با مراجعه به این مراکز به تحقیق از صاحبان آنها پرداخته و در تحقیات خود اطلاع پیدا کردند که جوانی حدودا 25 ساله به بهانه تأمین هزینه درمانی همسرش و با ظاهرسازی، در چندین نوبت اقدام به دریافت پول از این افراد نموده است.

مدیر یک جایگاه سوخت در شهرستان کرج – بلوار خلج آباد پس از اطلاع از موضوع پرونده سرقت مسلحانه، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: جوانی حدودا 25 ساله، با مراجعه به دفتر جایگاه سوخت و طرح ادعای مریض بودن همسرش و در حالیکه خود را بسیار مضطرب نشان می داد ، کارت عابر بانکی را در اختیارم گذاشت و از من درخواست کرد تا در ازای برداشت مبلغ 3 میلیون تومان از حساب کارت ، این مبلغ را به صورت نقد در اختیارش بگذارم ؛ من نیز با توجه به مشاهده حالت اضطراب این شخص و صرفا به قصد کمک ، بدون درخواست هرگونه مدارک شناسایی! خواهش وی را انجام دادم.

در شرایطی که دستور توقیف خودرو سمند مسروقه و دستگیری سرنشینان آن در سیستم جامع پلیس ثبت شده بود ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که سرقت مسلحانه یک دستگاه خودرو سواری سانتافه توسط سرنشنیان خودرو سمند تعقیب آنها صورت گرفته است.

شاکی پرونده پس از حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: به همراه خواهرم به درمانگاه رفته بودیم؛ پس از انجام اقدامات درمانیِ خواهرم، از خانه خارج شدیم تا به خانه برگردیم؛ به محض سوار شدن به ماشین، ناگهان یک جوان حدودا 25 ساله سوار صندلی عقب ماشین شد و اسلحه را به سمت خواهرم گرفت و گفت: پیاده شوید؛ بعد از کمی مقاومت، این شخص گفت حرکت کن؛ حدودا سه یا چهار کوچه جلوتر مجددا به من گفت توقف کن و در ادامه مرا از ماشین پیاده کرد؛ زمان پیاده شدن از ماشین ، در ماشین را نبستم تا مجبور شود خواهرم را پیاده کند ؛ پس از پیاده شدن خواهرم ، سارق پشت فرمان ماشین نشست و ماشین را با خودش برد ؛ در زمان سرقت ماشین متوجه شدم که سارق همدست دیگری دارد که دقیقا پشت سرمان و با یک دستگاه خودرو سمند سفید رنگ به دنبال ما آمده است.

پس از سرقت خودرو سانتافه خودرو سمند از محل خارج شد که موفق به برداشتن شماره پلاک آن شدم . با مشاهده واحد گشت کلانتری [ 150 تهرانسر ] موضوع را به پلیس اطلاع دادیم ؛ پس از گذشت چند ساعت از سرقت ماشین ، از کلانتری با ما تماس گرفته و عنوان داشتند که خودرو به صورت رها شده در منطقه ستارخان کشف شده اما سارقین اقدام به سرقت محتویات داخل خودرو شامل کیف دستی ام شامل 400 هزار تومان وجه نقد، مدارک شناسایی، گوشی تلفن همراه و ... کرده بودند.

در ادامه رسیدگی به پرونده وقوع سرقت های مسلحانه توسط سرنشینان خودرو سمند سفید رنگ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که سرقت های مسلحانه ای از رانندگان خانم و به شیوه ایجاد تصادف سوری در سطح شهر تهران و اینبار با یک دستگاه خودرو مگان مشکی انجام شده است.

یکی از شکات خانم پس از حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت 02:00 مورخه 4 دی در اتوبان شهید حقانی با خودرو شخصی در حال حرکت بودم که ناگهان یک دستگاه خودرو مگان مشکی به شماره انتظامی ایران 44/***م 51 با دو سرنشین جوان با من تصادف کرد؛ به محض توقف جهت بررسی میزان خسارت تصادف ، یک نفر از آنها سوار صندلی عقب خودرو ماشین بنده شد! و با تهدید چاقو و اسلحه [ کمری ] اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه ، کیف حاوی مدارک شناسایی ، وجه نقد و دو حلقه انگشتر طلا همراهم کرد؛ این شخص پس از انجام سرقت، به سرعت از ماشین شد و بهمراه همدست خود و با خودرو مگان از محل متواری شد.

یکی دیگر از شکات زن نیز پس از حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ عنوان نمود که دقیقا به همین شیوه و شگرد ، اینبار در بزرگراه یادگار امام (ره) و در یک تصادف سوری مورد سرقت وجوهات نقد و طلا و جواهراتش قرار گرفته است.

با شناسایی دقیق خودرو مگان مشکی به شماره انتظامی ایران 44 / *** م 51 و بررسی سوابق خودرو ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که خودرو دارای سابقه سرقت به شیوه مسلحانه در مورخه 20/09/1395 بوده و سارقین با ایجاد یک تصادف ساختگی و با تهدید چاقو و اسلحه کمری اقدام به سرقت خودرو از یک راننده خانم در تقاطع قنبرزاده – بزرگراه رسالت کردند .

با شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان عمدتا خانم که دقیقا به همین شیوه و شگرد مورد سرقت مسلحانه قرار گرفته و در ادامه بررسی های دقیق پلیسی در خصوص اموال سرقت شده از مالباختگان ، کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران موفق به شناسایی محدوده تردد متهمین در شهرستان شهریار شدند .

با شناسایی محدوده تردد سارقین در شهرستان شهریار ، کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی با تشکیل چندین تیم نامحسوس به این شهرستان اعزام و طی چندین روز کار شبانه روزی سرانجام موفق به شناسایی خودرو سمند سفید رنگ مسروقه در یکی از کوچه های فرعی در منطقه شادآباد شدند .

با شناسایی خودرو سمند مسروقه ، خودروی مذکور تحت مراقبت نامحسوس کارآگاهان قرار گرفت و سرانجام در مورخه 14/10/1395 ، دو جوان حدودا 25 و 30 ساله در زمان سوار شدن به خودرو مسروقه دستگیر شدند؛ با دستگیری این دو جوان بنام های سعید . خ ( 33 ساله ) و علی . هـ ( 26 ساله ) ، در بازرسی اولیه از آنها یک قبضه سلاح کمری کشف شد

بلافاصله پس از دستگیری این دو متهم ، بازرسی از مخفیگاه آنها در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت ؛ در بازرسی از مخفیگاه "سعید" و "علی" که دارای نسبت خانوادگی ( دایی و خواهرزاده ) با یکدیگر نیز هستند ، کارآگاهان موفق به کشف مدارک شناسایی و اموال تعدادی از مالباختگان شدند .

دایی و خواهرزاده در همان تحقیقات اولیه عنوان داشتند که دو نفری اقدام به سرقت سمند سفید رنگ از شهرستان رامسر و همچنین سرقت مسلحانه ی خودرو مگان مشکی کرده اند .

در ادامه ، سومین عضو گروه بنام "حامد . ط" ( دوست علی – 26 ساله ) نیز از سوی همدستانش معرفی ، مخفیگاهش در منطقه شادآباد شناسایی و او نیز در همان مورخه 14/10/1395 دستگیر و بهمراه همدستانش به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .

سرهنگ کارآگاه حمـید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی تهران بزرگ ، در ادامه اعلام این خبرگفت : در ادامه تحقیقات از متهمین، یک دستگاه خودرو مسروقه ریو دارای سابقه سرقت به شیوه مسلحانه نیز از سارقین در منطقه خلیج فارس کشف شد.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم در ادامه این خبر عنوان داشت: در ادامه رسیدگی به پرونده، متهمین به دهها فقره سرقت مسلحانه به شیوه ایجاد تصادف سوری و همچنین در پوشش مسافرکشی با استفاده از خودروهای مسروقه اعتراف داشته اند که در ادامه و با با بهره گیری از مدارک بدست آمده از مخفیگاه متهمین و بررسی سوابق سرقت های مشابه ، تعدادی از شکات شناسایی ، به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت و پس از مواجه حضوری با متهمین موفق به شناسایی آنها شدند.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان این خبر عنوان داشت: با توجه به اعتراف صریح متهین به دهها فقره سرقت مسلحانه در مناطق غرب و شمال غرب تهران بویژه از شهروندان خانم، از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد تهدید و سرقت قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود و شناسایی متهمین به نشانی اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند.

فارس


اخبار داغ در مرسیا