اخوان المسلمین: درخواست آشتی با نظام مصر نکرده‌ایم

 

اخوان

به‌گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری آناتولی، «محمود حسین» اعلام کرد که اخبار مربوط به درخواست این گروه از «سعد الدین ابراهیم» رئیس مرکز مطالعات ابن خلدون جهت میانجی‌گری برای آشتی با نظام کنونی مصر صحت ندارد.

وی افزود: موضع جماعت اخوان المسلمین روشن است و آن اینکه چشم پوشی از مشروعیت در کار نیست و ما به بازگشت محمد مرسی به قدرت پایبند بوده و با کسانی که دستشان به خون مصری‌ها آلوده است، آشتی نکرده و از حق شهدا و تحقق اهداف انقلاب ۲۵ ژانویه سال ۲۰۱۱ نخواهیم گذشت.

برخی رسانه‌های خبری طی چند روز پیش مدعی شدند که اخیراً دیداری بین ابراهیم و حسین با حضور ایمن نور معارض مصری در استانبول برگزار شده و طی آن حسین از ابراهیم درخواست کرده است که برای آشتی بین جماعت اخوان‌المسلمین با نظام مصر میانجی‌گری کند.

حسین در این باره اظهار داشت که ما فقط یک دیدار گذری بدون برنامه ریزی قبلی با سعد الدین ابراهیم و منصف المرزوقی رئیس جمهور سابق تونس و چند شخصیت دیگر داشتیم و یک گفت‌وگوی عمومی بود و به‌ هیچ‌گونه طرح ابتکاری و یا طرح آشتی پرداخته نشد.

از سوی دیگر ایمن نور هر گونه اخبار مربوط به ارائه طرح های سیاسی و میانجی‌گری در جریان نشستی را که در منزل وی برگزار شد، رد کرد.

پیش از این سعد‌الدین ابراهیم حقوقدان مصری از نظام حاکم در مصر خواسته بود تا با همه جریان ها از جمله جماعت اخوان المسلمین آشتی کند.

[del.icio.us] [Facebook] [Google] [Technorati] [Twitter] [Yahoo!] [Email]

اس ام اس جدید

اخبار کارگران