افزایش همکاری‌امنیتی بین مصر و اسرائیل

به گزارش جهان، تسنیم به نقل از خبرگزاری سما خبرداد: دو خبرنگار تلویزیون رژیم صهیونیستی به نام های «حازی سمنتوف» و «تسفی یحزکیل» شب گذشته پرده از گفت وگوهای تلفنی عبدالفتاح السیسی و بنیامین نتانیاهو برداشتند.
 
بر اساس این گزارش، السیسی هر دو هفته یکبار با نتانیاهو تلفنی گفت وگو و مسائل مربوط به جدول همکاری استراتژیک و هماهنگی امنیتی را بررسی می کند.
 
این دو گزارشگر تلویزیون رژیم صهیونیستی همچنین گزارش دادند با وجود اینکه صلح بین مصر و اسرائیل سرد به نظر می رسد اما همکاری امنیتی بین دو طرف بیشتر شده است.
 
تلویزیون رژیم صهیونیستی همچنین با «حاییم کورین» سفیر این رژیم در قاهره مصاحبه ای انجام داد و کورین در این مصاحبه گفت که السیسی چندین بار با وی دیدرا کرده است.
 
وی افزود: به طور مرتب با مسئولان ارشد مصر دیدار و درباره بسیاری از مسائل گفت وگو می کنم، می توانم بگویم که روابط بین مصر و اسرائیل بسیار خوب شده است.
 
سفیر رژیم صهیونیستی در قاهره همچنین درباره حمله با کفش به سمت «توفیق عکاشه» نماینده پارلمان مصر به دلیل دیدار با وی گفت که عکاشه بعد از این حادثه با من تماس گرفت و بر تصمیم خود برای سفر به تل آویو تاکید کرد.
 
وی افزود: عکاشه وعده داده که دیدارهای دیگری با وی ترتیب دهم و من نیز برای دیدار با نمایندگان گروه های سیاسی در مصر آمادگی دارم.
 
اظهارات سفیر رژیم صهیونیستی در حالی است که «کمال احمد» نماینده پارلمان مصر روز گذشته در صحن پارلمان با کفش به سمت عکاشه حمله کرده و حاضرین در جلسه را غافلگیر کرد و به دنبال آن دکتر «علی عبدالعال» رئیس پارلمان هر دو نماینده را از جلسه اخراج کرد.
 
بر پایه این گزارش، «کمال احمد»  از اقدام خود دفاع کرد و گفت که این کارش بیانگر موضع ملت مصر در خصوص دیدار عکاشه با سفیر رژیم صهیونیستی بود و این کفش نه تنها سر و صورت عکاشه را نشانه گرفت بلکه در واقع ضربه ای به کنست و رژیم صهیونیستی بود و مصر تحت هیچ شرایطی هرگز زانو خم نخواهد کرد.
 
پایگاه «رادیو اسرائیل» دو روز پیش گزارش داد که «حاییم کورن» سفیر رژیم صهیونیستی در قاهره روز چهارشنبه گذشته با «توفیق عکاشه» عضو پارلمان مصر در منزل وی دیدار و درباره فرصت های همکاری دوجانبه در زمینه های اقتصادی، کشاورزی و آموزشی گفت وگو کرد.
 
بر اساس این گزارش، این دیدار در منزل عکاشه و بنا به دعوت وی در فضایی مثبت و صمیمی برگزار شد و طی آن دو طرف توافق کردند که این دیدارها و گفت وگوها درباره موضوعات فوق الذکر ادامه داشته باشد.
 
از سوی دیگر منابع صهیونیستی گزارش دادند که «حازم خیرت» سفیر جدید مصر در تل آویو روز پنج شنبه گذشته در یک مراسم رسمی در مقر روسای رژیم صهیونیستی واقع در قدس اشغالی، با ریولین دیدار و استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.

تکنولوژی جدید

خبر فرهنگیان