انتخابات تضمین ادامه حیات نظام است

به گزارش جهان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌‌جمهور شامگاه سه‌شنبه در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با ذکر فضایل و درس‌آموز بودن زندگی حضرت صدیقه طاهره، فاطمه زهرا(س) تأکید کرد: عظمت وجودی و حضور تأثیرگذار آن حضرت در عرصه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی، نشان می‌دهد که تبلیغات منفی علیه نگاه ادیان الهی به بانوان، سخنی بی‌اساس و باطل است.
 
وی افزود: علاوه بر دخت گرامی رسول اکرم(ص) زنان الگوی دیگری در اسلام و همچنین در تاریخ ادیان الهی داریم که ثابت می‌کند از نظر وحی و شریعت راه برای رشد بانوان در عرصه‌های مختلف باز است.
 
رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی، تصریح کرد: آنان که فکر می‌کنند آزادی و پیشرفت زنان ره‌آورد فرهنگ و اندیشه غربی است، در اشتباهند.
 
حجت‌الاسلام روحانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه شرع مقدس اسلام و قانون اساسی جایگاه ویژه‌ای برای نقش مردم در اداره حکومت قائلند، تصریح کرد: انتخابات تضمین ادامه حیات و اقتدار نظام اسلامی است.
 
وی تأکید کرد: یکی از دلایلی که با وجود همه مشکلات و توطئه‌ها، جمهوری اسلامی پر نشاط و مقتدر به حرکت خود ادامه می‌دهد، پشتوانه محکم مردمی و اداره کشور برمبنای اراده مردم از طریق انتخابات بوده است.
 
رئیس‌جمهور، حضور پر نشاط مردم در انتخابات مختلف را نشانه امیدواری عمومی به بهبود شرایط کشور دانست و گفت: امیدواریم با مشارکت گسترده و آگاهانه مردم در انتخابات پیش روی هفتم اسفندماه، افراد صالح و توانمند راهی مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی شوند.
 
حجت‌الاسلام روحانی در پایان خاطرنشان کرد: انتخابات از جمله افتخارات جمهوری اسلامی ایران است و باید با رعایت دقیق اصول شرعی و اخلاق رقابتی به عنوان الگویی از رقابت سالم سیاسی قابل ارائه باشد.
 
در این جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، آئین‌نامه ارتقاء اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها بررسی و مقرر شد پس از بررسی‌های لازم و ارائه پیشنهادات جدید در این رابطه و تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شود.
 
اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین طرح آمایش آموزش عالی در حوزه وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
 
در این جلسه گزارشی از وضعیت سینما و برگزاری جشنواره فیلم فجر از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه و مقرر شد مباحث مرتبط با سینما و تحولات آن، در جلسات آتی شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی شود.
 
در این جلسه همچنین با رأی اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، سبحان اللهی به عنوان رئیس دانشگاه تربیت معلم خوارزمی انتخاب شد.

مرکز فیلم

ورزش و زندگی