ایران در سال‌2016 میزبان گردشگران‌آمریکایی

به گزارش جهان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، استریت در گزارشی به قلم “میا تیلور” نوشت: به تازگی گروهی از گردشگران آمریکایی از نیویورک عازم ایران شدند تا بازدیدی از این کشور با سوابق غنی تاریخی و فرهنگی داشته باشند.

شهروندان آمریکایی در پایان 2 هفته اقامت در ایران با کوله باری از خاطرات خوش و تجربیات متفاوت با آنچه پیش از این به آنها القا شده بود، به نیویورک بازگشتند.

“کاجا اولکات،” یکی از مسافران نیویورک، در پایان سفر 2 هفته‌ای به ایران گفت: با توجه به چندین دهه روابط سرد میان ایران و آمریکا، گروه ما انتظار داشت از سوی مردم این کشور مورد استقبال قرار نگیرد؛ اما برخورد ایرانی‌ها به قدری دوستانه و صمیمی بود که به خوبی مشخص بود ما را در جمع خود پذیرفته‌اند.

این نوع از برخورد همه ما را تشویق کرد تا سفرهای بیشتری به ایران داشته باشیم و به دوستان و اقوام نیز چنین سفری را پیشنهاد دهیم.

توافق هسته‌ای ایران و کشورهای 1+5 که تابستان گذشته حاصل شد، به تحریم‌های اقتصادی ایران پاران داد و گردشگران آمریکایی نیز با سهولت بیشتری امکان سفر به ایران را به دست آوردند.

در ادامه این گزارش آمده است: ایران تبدیل به یک کوبای جدید شده است.

کوبا نیز پس از چندین دهه قطع روابط با آمریکا، روابط دوجانبه را با واشینگتن از سر گرفته است.

با برداشتن برخی محدودیت‌ها علیه ایران، این کشور می‌تواند به محبوب‌ترین مقصد گردشگری در سال 2016 تبدیل شود.

مسئول یکی از دفاتر گردشگری در آمریکا اظهار داشت: تاکنون ثبت‌نام‌های زیادی برای سفر به ایران داشتیم.

آمریکایی‌ها در قالب تورهای گروهی و یا خصوصی آماده سفر به ایران و ایرانگردی با استفاده از قطار هستند.

استقبال گسترده موجب شد چند برنامه فوق‌العاده نیز در فهرست سفرهای ایران بگنجانیم.

این مدیر گردشگری در ادامه افزود: هنوز توافق هسته‌ای نهایی نشده بود که حجم تلفن‌ها درباره چگونگی سفر به ایران افزایش یافت.

همه متقاضیان سفر به ایران درباره به نتیجه رسیدن توافق هسته‌ای کاملا خوشبین بودند.

حالا کار به جایی رسیده است که حدود 50 درصد از تلفن‌های مشتریان به سوالات درباره سفر به ایران مربوط می‌شود.

مسافران تنها گروهی نیستند که چگونگی سفر به ایران را پیگیری می‌کنند؛ بلکه شرکت‌های هواپیمایی نیز به دنبال حضوری پر‌رنگ در ایران هستند و در فهرست سفرهای خود حتما چندین گزینه مربوط به ایران را گنجانده‌اند.

شرایط معتدل آب و هوایی در ایران زنگ خطری برای کشورهای عرب حوزه خلیج فارس است که احتمالا بخش قابل توجهی از مشتریان خود را از دست خواند داد.

“ویل وِبِر،” موسس و مدیر مرکز “مسافرت بین المللی” در میشیگان آمریکا، می‌گوید: تاکنون تبلیغات منفی بسیاری درباره ایران شده است و برخی از مسافرات نگران هستند این کشور از امنیت کافی برخوردار نباشد؛ اما این افراد به محض ورود به ایران متوجه اشتباه خود می‌شوند و در تماس تلفنی با دوستان و اقوام برای آنها شرح می‌دهند، ایران کشور خطرناکی نیست و از امنیت بالایی برخوردار است.

وبر در ادامه افزود: اغلب مسافران ما پس از بازگشت به آمریکا، به دوستی با ایرانی‌هایی که در سفرشان با آنها آشنا شده‌اند ادامه می‌دهند و از طریق ایمیل و شبکه‌های اجتماعی با یکدیگر در تماس هستند.

استریت در پایان نوشت: بدون شک آمریکایی‌ها بخش عمده گردشگران خارجی به ایران را تشکیل خواهند داد.

مقامات آمریکایی چندین دهه از اوضاع نابسامان در ایران و خطرات موجود در این کشور سخن گفته‌اند و حالا شهروندان آمریکایی متوجه شده‌اند ایران واقعی با آنچه آنها تصور می‌کردند بسیار متفاوت است.

این فرصت برای آنها ایجاد شده است تا از نزدیک با واقعیت‌های زندگی در ایران آشنا شوند.

بدون شک در سال 2016 شاهد سیل گردشگران خارجی، به ویژه آمریکایی‌ها، به ایران خواهیم بود.

میهن دانلود

لردگان