باورنکردنی/ کاهش قیمت عجیب کریس رونالدو در نقل و انتقالات

وبسایت Transfermarkt امروز گزارش داد که افت کریستیانو رونالدو و به تبع آن رئال مادرید در فصل جاری باعث کاهش ۱۰ میلیون یورویی ارزش رونالدو در بازار شده است.
دربی مادرید_کریستیانو رونالدو باورنکردنی/ کاهش قیمت عجیب کریس رونالدو در نقل و انتقالات

پس از گذشت ۲۶ هفته از لالیگا، برای اولین بار در ۱۰ سال اخیر رئال مادرید در ماه فوریه شانس خود برای قهرمانی لالیگا را از دست داده است. همگام با رئال، رونالدو نیز در هفتمین فصل حضورش در رئال دچار افت محسوسی شده است. رونالدو کمتر از گذشته گل زده، شوتزنی کرده، پاس داده و توپگیری کرده است. ارزش او در بازار نقل و انتقالات نیز ۱۰ میلیون یورو کاهش یافته است.

رونالدو امسال در لالیگا ۰٫۸۵ گل در هر بازی به ثمر رسانده در حالیکه در فصول گذشته در چنین مقطعی آمار گلزنی او حداقل یک گل در هر بازی بود. ضمن اینکه او به ۶ تیم بالای جدول لالیگا فقط یک گل زده و بیشتر گل هایش در مقابل تیم های درجه متوسط و ضعیف بوده است. رونالدو بطور مثال فصل گذشته ۹ گل و فصل ۲۰۱۰-۲۰۱۱، ۱۶ گل به ۶ تیم بالای جدول لالیگا زده بود.

آمار پاس های رونالدو نیز به ۳۰٫۶۲ در هر بازی کاهش یافته و دقتشان نیز ۷۶ درصد بوده است. در زمینه شوتزنی نیز رونالدو فصل جاری ۲٫۵۸ شوت در هر بازی روانه دروازه حریفان کرده که کمتر از ۶ فصل گذشته بوده است. رونالدو از لحاظ دفاعی نیز افت داشته بطوریکه او متوسط ۱٫۲۹ توپ در هر بازی از بازیکنان مقابل خود گرفته است. در فصل اول حضور مورینیو در رئال، این آمار برای رونالدو ۳٫۱۸ توپ در هر بازی بود.

 

ورزش سه

[del.icio.us] [Facebook] [Google] [Technorati] [Twitter] [Yahoo!] [Email]

فیلم سریال آهنگ

مجله اینترنتی