برقراری پرواز مستقیم بین سئول و تهران

به گزارش جهان به نقل از تسنیم به نقل از پایگاه خبری کره هرالد، دولت کره جنوبی روز جمعه اعلام کرد یک مسیر هوایی مستقیم بین کره جنوبی و ایران برای اولین بار در طی 4 دهه گذشته برقرار خواهد شد.
وزارت زمین، زیرساخت و حمل و نقل کره اعلام کرد یک مجوز پرواز به شرکت کره ایرلاینز، بزرگترین شرکت هوایی کره برای برقراری یک خط پروازی مسافربری به صورت 4 بار در هفته بین اینچئون در حاشیه سئول و تهران صادر خواهد کرد.
شرکت کره ایر که این مجوز را دریافت کرده احتمالا امسال این خط پروازی را برقرار خواهد کرد.
ایران و کره جنوبی در سال 1998 یک توافقنامه حمل و نقل هوایی امضا کردند که به ایرلاین های کره ای اجازه می دهد 4 پرواز مسافری و پروازهای باری بین دو کشور برقرار کنند.
هواپیماهای باری کره جنوبی در دهه 1970 به صورت نامنظم در مسیر سئول تهران پرواز می کردند.
تصمیم دولت کره جنوبی برای برقراری پروازهای مستقیم بین سئول و تهران پس از آن صورت می گیرد که قدرت های جهانی بعد از اجرایی شدن توافق هسته ای، تحریم های اقتصادی علیه ایران را لغو کردند.
ناظران بازار گفتند، انتظار می رود این مسیر که دو کشور 50 و 80 میلیون نفری را به هم مرتبط خواهد ساخت، سالانه 40 هزار مسافر را جابجا نماید.
وزارت حمل و نقل کره در بیانیه خود آورده است: «ایران دارای منابع طبیعی و مصرف کنندگان فراوانی است. این کشور یکی از بزرگترین شرکای تجاری ما در دهه 1970 بوده است…گشایش این مسیر پروازی مستقیم موجب تقویت مبادلات تجاری بین دو کشور و تقویت همکاری های دوجانبه خواهد شد.»

بازی آزاد

لردگان