تولیدکنندگان نفت‌شیل‌آمریکا زمین‌گیر شدند

به گزارش جهان، مهر به نقل از پایگاه خبری «سی ان بی سی» خبر داد، بهبود وضعیت تولیدکنندگان نفت «شیل» آمریکا با رسیدن قیمت جهانی نفت به ۳۰ دلار در هر بشکه به این زودی‌ها امکان پذیر نیست و زمان طولانی را نیاز دارد.

برهمین اساس تولید نفت آمریکا در حال کاهش واقعی است، این در حالی است که قیمت نفت برای مدت طولانی است با وضعیت نزولی دنبال می‌شود که این روند تاثیر نامطلوبی بر روی صنعت نفت آمریکا به لحاظ سرمایه گذاری و نیروی انسانی گذاشته است.

در همین حال، تولیدکنندگان نفت و گاز «شیل» بر این باور هستند که نفت بشکه ای ۳۰ دلار و گاز هر مترمکعب ۲ دلار توجیه اقتصادی ندارد.

تولید نفت آمریکا در ماه آوریل سال گذشته میلادی به رکورد ۹.۶ میلیون بشکه در روز رسید، یعنی ۶ ماه بعداز اینکه اوپک به سمت استراتژی تصاحب سهم بازار گام برداشت و بعد از آن سقوط قیمت نفت را به دنبال داشت.

در حال حاضر وضعیت تولیدکنندگان نفت «شیل» آمریکا طوری است که به دلیل عدم توانایی در بازپرداخت بدهی های خود در حال ورشکستگی و حراج شرکت‌های خود هستند.

همچنین این شرکت‌ها در سال گذشته میلادی ۲۰ میلیارد دلار از سهام خود را واگذار کرده اند و پیش بینی می شود که حتی رسیدن قیمت نفت به بشکه ای ۵۰ دلار هم نمی تواند به شکوفایی صنعت نفت این کشور کافی باشد.

دانلود آهنگ جدید

ورزش و زندگی