حزب‌الله خواب آرام را از اسرائیل گرفته‌است

به گزارش جهان به نقل از فارس، سردار اسماعیل قاآنی امشب ‌در چهارمین یادواره شهدای فاطمی و اولین سالگرد سرداران شهید بختی و توسلی که در حسینیه امام خمینی مشهد برگزار شد با گرامیداشت یاد شهدای لشکر فاطمیون و مدافعان حرم اظهار کرد: با وجود ‌اینکه امروز دنیا بر جوامع اسلامی ظلم، فشار و تعدی وارد می‌کند شاهد بروز دوران جدید رشد و نمو اسلام در منطقه هستیم که به برکت انقلاب اسلامی این رشد و نمو در منطقه بروز کرده است.
 
وی با بیان اینکه در دنیای امروز تماس بین جغرافیاهای مختلف به راحتی امکان‌پذیر است، ادامه داد: در این دنیا سرنوشت مردم در نقاط مختلف نیز به هم نزدیک شده و گره خورده به شکلی که آثاری که در هر منطقه بر یک جامعه وارد می‌شود امکان انتقال آن به دیگر جوامع نیز وجود دارد.
 
جانشین فرمانده سپاه قدس با اشاره به تلاش استکبار جهانی با جلوداری آمریکا و اسرائیل برای جلوگیری از رشد اسلام در جهان عنوان کرد: می‌بینیم در مقابل این تلاش مزبوحانه فرزندان دلیر مکتب امیرالمومنین با حضور در صحنه‌های خطر با تدبیر و درایت هم از حیثیت خود دفاع کرده و هم از حیثیت و حدود مظلومین در ممالک مختلف اسلامی پاسداری می‌کنند.
 
وی با اشاره به جایگاه شهدای فاطمیون در بین شهدای اسلام خاطرنشان کرد: این شهدا در بسیاری از جهات حتی از شهدای دوران دفاع مقدس نیز جلوتر رفتند. زیرا در دوران دفاع مقدس در سرزمین خودمان می‌جنگیدیم اگرچه این دفاع از جغرافیا، حیثیت و شرف همه مسلمانان بود اما می‌بینیم فرزندان معنوی رسول‌الله و امیرالمومنین نه تنها درون مرزهای خود بلکه در هر نقطه از جغرافیا که دفاع از اسلام ضرورت داشته باشد حضور پیدا می‌کنند.
 
وی این حضور فاطمیون در جغرافیای مختلف جهان اسلام را ایثار بزرگ توصیف کرد و گفت: اگر ما در قرآن می‌خوانیم آنانی که مهاجرت می‌کنند و در مسیر مهاجرت به لقا الله می‌پیوندند اجری عظیم دارند برادران و رزمندگان دلیر فاطمیون کسانی هستند که برای رسیدن به خدا دو مهاجرت پیاپی را پشت سر گذاشتند.
 
جانشین فرمانده سپاه قدس ادامه داد: دوره اول این مهاجرت دفاع از شرافت ملی در سرزمین خود بود. شهید توسلی و شهید بختی جزء جلوداران و پرچمداران دفاع از سرزمین خود بودند و امروز که اسلام نیاز پیدا کرده این دلیر مردان و همراهانشان هزاران کیلومتر دورتر از وطن در مرحله دوم مهاجرت الی‌الله حضور پیدا کرده‌اند و از اسلام، حریم اهل بیت دفاع کرده و مردانه به شهادت رسیدند.
 
وی با اشاره به محاصره بیش از 3 ساله بخشی از سرزمین سوریه و مقاومت ساکنان آن اظهار کرد: بخشی از مقاومت آنان به حضور دلیرمردانی از راه‌های دور باز می‌گردد که به ساکنان این پیام را می‌رساند باید دلیرمردانه بایستید و از وطن خود دفاع کنید.
 
قاآنی با اشاره به ایجاد جنگ‌های پیاپی در ممالک اسلامی از سوی آمریکا و اسرائیل خاطرنشان کرد: در این بین مجاهدان نه تنها اجازه تثبیت تعرض دشمن در ممالک اسلامی را ندادند بلکه موفقیت‌های جدیدی را نیز به دست آوردند.
 
وی افزود: آمریکایی‌ها بیش از 3 سال اصرار داشتند که موضوع سوریه باید با حرکت نظامی حل شود اما ایران از ابتدا معتقد بود تنها راه حل موضوع سوریه مسیر سیاسی است که امروز شاهد هستیم آنان مجبور شدند به حرف جمهوری اسلامی ایران تمکین کنند و وارد مذاکرات سیاسی شوند.
 
وی با اشاره به تقویت قدرت مقاومت در سرزمین‌های اسلامی عنوان کرد: در سال‌های نه چندان دور شاهد بودیم که اسرائیل وارد خاک لبنان شده تا طرابلس پیشروی می‌کند اما هیچ قدرتی توان مقابله با آنان را ندارد اما امروز می‌بینیم که فرزندان مقاومت اسلامی کسانی که دوش به دوش رزمندگان فاطمیون می‌جنگند در دفاع از لبنان نه تنها همه مناطقی که رژیم اشغالگر از خاک لبنان غصب کرده، پس گرفتند بلکه مدافعین هم در لبنان و هم در سوریه خواب آرام را از رژیم اشغالگر قدس گرفته‌اند.
 
قاآنی به قدرت دفاعی نیروهای مقاومت در مناطق تحت محاصره فلسطین اشاره کرد و گفت: موشک فجر 5 که از داخل سرزمین غزه به داخل تلاویو شلیک شد موشکی 8 متری است که از سرزمین کاملاً محاصره شده شلیک شد، این کار نشان داد بچه‌های مبارز و مجاهد این ظرفیت را پیدا کردند تا برای سال‌های متمادی از درون سرزمین تحت محاصره موشک مورد نیاز خود را تولید کنند.
 
وی افزود: چنین اتفاق‌هایی این پیام را می‌رسانند که اگرچه دشمنان در داخل خاکمان توطئه طراحی می‌کنند اما به برکت مجاهدان دلیر مرد نه تنها نمی‌تواند سیاست‌های خود را اعمال کند بلکه قدرت کشورهای مسلمان را در سطح منطقه گسترش می‌دهند.
 
جانشین فرمانده سپاه قدس با تاکید بر ولایتمدار بودن مجاهدین در عرصه مقاومت اظهار کرد: مجاهدین از ابتدا زیر پرچم ولایت و امروز زیر پرچم ولی امر مسلمین امام خامنه‌ای که پرچم عزت و شرف مسلمانان را به دست گرفته می جنگند و هر گاه دلیر مردی به زمین می‌افتد دلیر‌مرد دیگری این پرچم را به دست می‌گیرد.

سپهر نیوز

ورزش و زندگی