خلاء مدیریتی در پسابرجام مشهود است

به گزارش جهان به نقل از تسنیم، شاهرخ ظهیری در مراسم تقدیر از فارغ التحصیلان DBA و MBA موسسه ماهان اظهار داشت:‌ خلاء مدیریتی چه در پسابرجام چه پیش از آن در کشور ملموس بوده است و در همه زمینه ها نیاز به مدیریت خوب احساس می شود؛ به عنوان مثال اگر در حوزه آب مدیر خوب وجود داشت کشور دچار بحران آبی نمی شد.
 
وی با با بیان اینکه همه سازمان ها باید مدیر واقعی داشته باشند، افزود: موسسات خصوصی با تربیت  مدیران کارآمد و خلاق می توانند علاوه بر تولد مدیرانی کارآمد به بهبود فضای کسب و کار کشور نیز کمک کنند،
 
مشاور کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تهران تاکید کرد: آموزش های خصوصی و مهارتی جوانان به خصوص در پسا برجام می تواند به اشتغالزایی  و تولید در کشور بینجامد و در واقع مهارت آموزی فارغ التحصیلان به صورت بالفعل درآمده و آنان را روانه بازار می کند.
 
وی افزود: در شرایط پسابرجام نیروهای انسانی باید با حساسیت بیشتر و تخصص کامل و دسترسی به تجربیات بیشتر وارد حوزه های کسب و کار شوند .
 
سیده فاطمه مقیمی عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی تهران نیز با بیان این‌که خلاقیت نقش اساسی در شیوه کار آفرینی دارد و روند صحیح کسب و کاربر پایه خلاقیت بنا شده است، گفت: بر این اساس باید به سوی خلق ایده های نوآورانه حرکت کرد و به دنبال ارزش آفرینی برای ایده های نو باشیم .
 
وی با اشاره به این‌که  حمایت قانونی از این ایده ها دغدغه اصلی ایده‌پردازان است، افزود: در شرایط پسابرجام نیروهای انسانی باید با حساسیت بیشتر و تخصص کامل و دسترسی به تجربیات بیشتر وارد حوزه های کسب و کار شوند .
 
این فعال بخش خصوصی با اشاره به اهمیت  آشنایی با قوائد و قوانین روز دنیا برای شرکت در عرصه‌های بین‌الملل ، تاکید کرد: با توجه به ظرفیت بالای این موسسه کسب وکار ، دانش آموختگان می توانند با آموزش‌های کاربردی همسو با قوائد بین الملل به عنوان یک متخصص در جامعه بین الملل حضور پیدا کنند.

عکس

قدیر نیوز