دستور آل سعود به لبنانی‌ها

به گزارش جهان به نقل از تسنیم، شبکه المیادین گزارش داد یک منبع مسئول سعودی از تعلیق کمک‌های نظامی عربستان سعودی به ارتش و نیروهای امنیتی لبنان خبر داده است.

این منبع سعودی که نام خود را فاش نکرده است، افزود تصمیم سعودی با توجه به مواضع برخی لبنانی‌ها اتخاذ شده است که با روابط دوجانبه میان دو کشور هماهنگ نیست.

این منبع افزود  کمک‌های نظامی به ارتش لبنان که قرار بود از طریق فرانسه صورت گیرد و ارزش آن سه میلیارد دلار بود، متوقف شده است.

این منبع گفت پادشاهی سعودی با مواضع لبنانی‌ها که بر خلاف مواضع سعودی باشد در تریبون‌های منطقه‌ای و بین المللی مقابله می‌کند.

این منبع سعودی مدعی شد حزب الله، اراده دولت لبنان را مصادره کرده است.

این منبع سعودی ادعا کرد حزب الله به ارعاب امت عربی و اسلامی دست می‌زند.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان اخیرا تاکید کرده بود رژیم آل سعود در منطقه به بن بست رسیده و تمام سیاست‌هایش در یمن، سوریه،‌لبنان و دیگر مناطق به شکست منجر شده است و به همین سبب این رژیم، جام کینه‌هایش را جرعه به جرعه سر می‌کشد.

رژیم سعودی که وعده کمک سه میلیارد دلاری برای تجهیز ارتش لبنان را داده بود، کمکی که قرار بود به عنوان پاداش خوش‌خدمتی فرانسه به آل سعود و همراهی با سیاست‌های این رژیم به پاریس داده شود تا در ازای آن به ارتش لبنان، سلاح تحویل دهد،‌بارها در این زمینه خلف وعده کرد و حاضر نشد وعده خود را عملی کند و اظهارات این منبع سعودی دروغ بودن ادعای آل سعود مبنی بر کمک به لبنان و ارتش این کشور را نمایان کرد.رژیم سعودی چند روز پیش هم در چارچوب افزایش فشارهای اقتصادی بر لبنان، دستور داد شعب مهمترین بانک‌ سعودی در لبنان بسته شود.

بازی آزاد

روزنامه قانون