دولت امید دشنان را زنده می‌کند تا مردم را

به گزارش جهان به نقل از تسنیم، محمد ناظمی اردکانی در نشست خبری “رکود اقتصادی و مسکن” صحبت‌های خود را پیرامون موضوعات سیاسی و برجام ارائه داد و اظهار کرد: ظاهرا شرایط فعلی به گونه‌ای شده که برجام ما را مدیریت می‌کند؛ علاوه بر اینکه شاهد اعمال تحریم‌های جدید بعد از به سرانجام رسیدن برجام بودیم الآن شاهدیم که دشمن به عرصه انتخابات ما طمع پیدا کرده است و قصد نفوذ در آن را دارد.
 
وی با بیان اینکه اکنون شاهدیم رسانه بی‌بی‌سی در انتخابات ما دخالت می‌کند، گفت: خاطره‌ای که مردم از بی‌بی‌سی دارند این است که ورود این رسانه در عرصه‌ سیاسی مترادف کودتا برای آنها تلقی می‌شود. هیچگاه غربی‌ها دنبال دموکراسی خواهی برای ما نبودند.
 
این عضو ائتلاف بزرگ اصولگرایان تهران با بیان اینکه اگر سالخوردگی مستولی باشد و شرایط رکود و تورم ادامه یابد، برجام2 هم دچار مشکل می‌شود، گفت: مجلس آینده باید خواستار پویایی دولت باشد در غیر اینصورت در برجام2 هم غربی‌ها ما را مدیریت می‌کنند.
 
او با بیان اینکه در مذاکرات سیاسی امتیازاتی گرفته و داده شده است، ابراز کرد: لذا دیگر جای بحثی ندارد که وزن کشی بر سر دستاوردها کنیم اما در برجام2 باید امتیاز بگیریم.
 
ناظمی اردکانی گفت: در خصوص معضلات پیش‌رو می‌طلبد که نوع مدیریت به سمت استفاده از حداکثر تجارب مردمی نظیر انچه در مخابرات، ثبت احوال و استانداردسازی اتفاق افتاد، رود.
 
وی با بیان اینکه در زمان جنگ در شرکت مخابرات برای نصب تجهیزات ارتباطی دچار مشکل بودجه‌ای بودیم، ابراز کرد: سرمایه بخش خصوصی و کمک مردم نهایتا مشکل را برطرف کرد.
 
او خاطر نشان کرد: در دولت نهم هم سالی 300 هزار فرصت شغلی ایجاد کردیم و در هر استان و شهرستان افراد بیکاری که وجود داشتند را شناسایی کردیم و در قالب تعاونی‌های کوچک درآوردیم. با همین کار سرعت به پروانه کسب‌وکارها داده شد.
 
این عضو ائتلاف اصولگرایان ابراز کرد: امروز با 800-900 هزار میلیارد تومان نقدینگی سرگردان و از طرفی سه چهار میلیون بیکار در جامعه مواجهیم که هر دو تهدید به حساب می‌آید اما با مدیریت می‌توان هر دو انها را به فرصت تبدیل کرد.
 
وی در پاسخ به این سوال که آقای روحانی طی اظهاراتی گفه‌اند که باید به کسانی رأی داد که دغدغه اقتصاد و قدرت مقابله با رکود را داشته باشند اما فهرست کاندیدای موافق با جریان دولت در این دو موضوع دچار خلأ است، دیدگاه شما چیست؟، گفت: احتمالا می‌خواهند در این موضوع از لحاظ نظری و تجربی افرادی را از بیرون بیاورند و مدیریت کنند اما لیست ائتلاف اصولگرایان دارای 10 اقتصاددان است که بر خی اساتید دانشگاه نیز هستند. با این حساب فکری که می‌خواهند تزریق کنند با واقعیت‌های جامعه همخوانی دارد.
 
وی با اشاره به اینکه جریان حاکم در دولت الان از تلاش برای بازگشت امید  سخن می گویند، گفت: باید از دولتمردان پرسید، از بازگشت کدام امید سخن می گویند، بازگشت امید به مردم و جوانان و جامعه ایرانی یا بازگشت امید به دشمنان این مرزوبوم که این روزها از امید به تسلط مجدد بر کشور ما سخن می گویند.

world press news

دانلود فیلم خارجی