دولت هیچ برنامه‌ای برای حمایت از تولید ندارد

به گزارش جهان، حجت‌الاسلام سیدعلی طاهری نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به اجرای برجام و برداشته شدن تحریم‌ها گفت: تاثیر تحریم‌ها بر تولید داخل یک عامل ثانویه است که بگوییم تولید کشور به حدی رسیده که می‌خواهد در صادرات توانایی خود را نشان دهد و با برداشته شدن تحریم‌ها این بحث گسترش پیدا می‌کند.
 
وی ادامه داد: شرط اول برای کاهش هزینه های تولید در داخل حمایت دولت  از این بخش است، ما به واسطه سیاست غلطی که دولت برای کنترل تورم در پیش گرفته تولید کشور روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.
 
عضو هیات رئیسه فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: تولید داخل طی دو سال گذشته روز به روز ضعیف‌تر شده، تهدید شده و به شدت آسیب دیده است و ضرورت دارد تا دولت سیاست خود را برای کنترل تورم تغییر دهد و سیاستی را اتخاذ کند که رونق تولید داخل را نیز در پیش داشته باشد.
 
طاهری با انتقاد از عدم اطلاع رسانی شفاف از سوی دولت خاطرنشان کرد: مسئولان دولتی همیشه روی مسائل مهر محرمانه می‌زنند و از آغاز برداشته شدن تحریم‌ها اجرای برجام تاکنون برجام، دولت گزارش شفافی از اقدامات صورت گرفته به مردم ارائه نکرده‌اند و مردم در این حوزه‌ها نامحرم هستند که این رفتار دولت به صلاح کشور نیست.
 
وی اظهار داشت: دولت که آب خوردن و محیط زیست را به بحث تحریم گره زده بود توضیحات خود را به مردم ارائه کند که با برداشته شدن تحریم‌ها چه اتفاقات مثبتی رخ داده اما متاسفانه ما اقدامی را از سوی دولت در این خصوص مشاهده نمی‌کنیم.
 
عضو هیات رئیسه فراکسیون روحانیت مجلس با اشاره به انعقاد قرارداد با شرکت پژو در جریان سفر رئیس جمهور به فرانسه اظهار داشت: آیا مشکل کشور ما این است که ما تنها چند پژو مدل جدید در کشور کم داریم و این اقدام صحیحی نیست که ما به جای اشتغال برای جوانان کشور برای شرکت‌های فرانسوی تضمین کردیم.  
 
طاهری در پایان گفت: آنچه که به نظر می‌رسد این است که متاسفانه دولت هیچ برنامه خاصی برای حمایت از تولید داخل بعد از برجام ندارد.

آهنگ جدید

فانتزی