دیپلمات‌های عربستانی بسیاری توسط ایران کشته شده‌اند

به گزارش جهان، عادل الجبیر در مصاحبه با اشپیگل هیچ اشاره‌ای به نام این دیپلمات‌ها یا اسنادی که نشان می‌دهند ایران در کشته شدن آنها دخلیل است ارائه نکرد.

 وی در پاسخ به سؤالی درباره روابط کشورش با تهران ضمن ادعای اینکه ایران سیاست‌های تفرقه‌اندازانه را پس از انقلاب اسلامی 1357 آغاز کرده است گفت: «ایران سیاست گسترش انقلاب، مداخله در امور همسایگان، ترور دیپلمات‌ها و حمله به سفارت‌ها را آغاز کرد. ایران مسئول چندین حمله تروریستی در عربستان است، این کشور مسئول قاچاق مواد منفجره و مواد مخدر به عربستان است. ایران مسئول تأسیس گروه‌های شبه‌نظامی فرقه‌گرا در عراق، پاکستان، افغانستا و یمن است که هدف‌شان بی‌ثبات کردن این کشورها است.»

وزیر خارجه عربستان گفت: «ما خواهان روابط خوب با ایرانی‌ها هستیم، اما اگر آنها خواهان روابط خوب با ما هستند، باید به آنها بگویم: حملات به ما که در 35 سال گذشته انجام داده‌اید را متوقف کنید. تا زمانی که سیاست‌های تهاجمی ایران ادامه یابد، تأثیر بدی بر منطقه خواهد داشت. ایران باید تصمیم بگیرد که انقلاب می‌خواهد یا یک دولت-ملت.»

وی در پاسخ به این سؤال که آیا همه تقصیرها متوجه تهران است در ادعایی مضحک گفت: «به من یک دیپلمات ایرانی را نشان دهید که ما کشته‌ایم. من می‌توانم به شما دیپلمات‌های بسیاری نشان دهم که توسط ایران کشته شده‌اند. یک سفارت ایران را در عربستان سعودی نشان دهید که ما به آن حمله کرده‌ایم. به ما یک گروه تروریستی نشان دهید که ما در ایران ایجاد کرده‌ایم. به من یک اقدام توسط عربستان سعودی نشان دهید که هدف از آن ایجاد مسأله بین اقلیت‌های ایران است.»
منبع: تسنیم

بازار بورس

خرید غذا