سند منگوله‌دار برای زمین‌ غصبی!

به گزارش جهان به نقل از فارس این تجمع اعتراض امیز که کمی آنطرف تر از ساختمان بورس کالا و در مقابل ساختمان وزارت جهاد کشاورزی در خیابان طالقانی تهران برپا شده بود، یکی از معترضان که خود را با نام آقای طاهری به خبرنگار ما معرفی کرد، دلیل این اعتراض را عدم تحقق وعده های  تعاونی وابسته به این وزارت خانه در واگذاری آپارتمان های مسکونی در منطقه سوهانک تهران عنوان کرد.
 
وی می‌گوید: پس از پذیره نویسی و تجمیع مبالغ دریافتی بازنشستگان و کارمندان وزارت جهاد کشاورزی از طریق تعاونی وابسته به این وزارت خانه پیش تر مقرر شد در ازای پرداخت 110میلیون تومان به سازمان زمین شهری (سازمان ملی زمین و مسکن فعلی) زمین های فروخته شده در قطعات مشخص به اعضای تعاونی واگذار شود، اما این موضوع هیچ گاه محقق نشده است. علاوه بر این تعاونی حدود  200 تعاونی دیگر از زیر مجموعه وزارت جهاد کشاورزی وجود دارد که با این مشکل مواجه شده اند.
 
*سند منگوله دار برای زمین غصبی!
 
یکی دیگر از معترضان نیز در این بین به خبرنگار فارس که شاهد عینی تجمع امروز بوده می گوید: تعاونی سازمان تعاون از هر یک از متقاضیان مبلغ سه میلیون تومان در حدود 25 سال قبل گرفته تا در ازای آن به مردم در منطقه سوهانک تهران خانه مسکونی تحویل بدهند، اما امروز فقط برگه ای تحت عنوان سند ارایه داده اند و جالب آنکه اعلام کرده اند زمین ها غصبی است.
 
جمیلی یکی دیگر از این معترضان که متوجه حضور خبرنگار ما در جمع معترضان شده می‌گوید: اگر زمین ها غصبی است، چطور توانسته اند سند برای آن بگیرند؟ سندی که دولت و دادگاه هم نمی تواند آن را باطل کند.
 
وی گفت: در غرب تهران در حالی برج سازی شده که باید چمن کاری می شده است. خانم ابتکار اعلام کرده که در غرب تهران نباید برج سازی شود، اما بروید آنجا را امروز ببینید. در حال حاضر با اینکه سند داریم، اما نه حق خرید و فروش و نه ساخت و ساز داریم و نه معوض آنرا تحویل ما می دهند.
 
مافی یکی از بازنشستگان وزارت جهاد کشاورزی است که در میان شعار های تند معترضان علیه وزیر جهاد کشاورزی از صدور رای دادگاه مبنی بر احقاق حق این مالباختگان سخن می گوید و عنوان می کند: در حال حاضر 300 نفر از این مالباختگان در مقابل وزارت جهاد کشاورزی اعتراض کرده اند، اما در مجموع باید گفت 25 هزار نفر از طریق زیر مجموعه های  وزارت جهاد کشاورزی با مشکل مواجه شدنه اند.
 
با اینکه سران کشور حل مشکلات مردم و یا ارایه معوض این زمین ها را تاکیدکرده اند اما تاکنون هیچ کاری برای ما نکرده اند.
 
خیری یکی دیگر از معترضانم به خبرنگار ما می گوید، در حال حاضر منابع صندوق یکم بانک کشاورزی 7 هزار میلیارد تومان است، ولی برای بازگرداندن مال از دست رفته این تعداد بازنشسته و کارمند وزارت جهاد کشاورزی حتی یک ریال هم کسی نیست، خرج کند. الان حتی وزیر جهاد کشاورزی هم حاضر نیست، جواب بدهد.
 
وی می گوید: از سال 81 تا به امروز به ما ظلم شده است. در ازای پرداخت 15 میلیون تومان، دو قطعه زمین با سند منگوله دار خریده ام. برای شما خبرنگار ها نگران هستم، چون اگر این واقعیت ها را بنویسید شاید همانند خبرنگاری که در کرمان دستور دادند که شکسته شود، شما هم بلایی سرتان بیاورند.
 
به گزارش فارس، در این تجمع اعتراض آمیز برای دقایقی خیابان طالقانی به دلیل تحصن این معترضان در وسط خیابان طالقانی
 
برای مدتی راه عبور و مرور خودروهای سواری و عمومی مختل شد و معترضان با شعارهای تند و اعتراضی همچون مرگ بر … و …حیا کن وزارت رو رها کن تلاش می کردند، تا صدای خود را به گوش وزیر جهاد کشاورزی در ساختمان این وزارتخانه برسانند.

world press news

نخبگان