سیاستمدار لبنانی:حزب الله را تنها نمی‌گذاریم

به گزارش جهان، تسنیم به نقل از منابع لبنانی خبرداد: وئام وهاب رئیس حزب التوحید لبنان در یک کنفرانس مطبوعاتی تصریح کرد دولت لبنان هیچ کاری جز گدایی ندارد، ما روابط حسنه‌ای با سعودی داریم، اما قبول نمی‌‌کنیم امارت سعودی باشیم.
 
وی خطاب به مسئولان لبنانی گفت غارتگری را در بسیاری از اماکن و دستگاه‌ها متوقف کنید، از منطق گدایی دست بردارید، شما در مسئله زباله‌ها، دلالی می‌کنید.
 
وئام در واکنش به ادعاهای جریان المستقبل و دیگر طیف‌های وابسته به رژیم آل سعود در لبنان که با بهانه قرار دادن اقدام نمایشی رژیم در قطع کمک‌های وعده شده برای تسلیح ارتش لبنان،‌مخالفان خود را به خارج کردن لبنان از اجماع و همبستگی عربی متهم کرده بودند، این سئوال را مطرح کرد: از همبستگی عربی چه چیزی باقی گذاشتید؟ اصلا از کدام همبستگی عربی حرف می‌زنید؟
 
وی همچنین درباره عواقب خطرناک هرگونه اردوکشی خیابانی طیف‌های وابسته به  عربستان در لبنان هشدار داد و گفت خیابان خط قرمز است و برخی به دنبال فتنه‌افکنی هستند، وی از سعدالحریری خواست موضع عقلانی و منطقی اتخاذ کند.
 
وهاب تاکید کرد لبنان می‌تواند ارتش خود را به سلاح مجهز کرد، ولی تصمیم (سعودی در خودداری از عمل به وعده کمک سه میلیارد دلاری برای تسلیح ارتش لبنان)، واضح و شفاف است و این تصمیم پاسخی به مبارزه با تروریسم است(که ارتش لبنان انجام می‌دهد)
 
رئیس حزب التوحید لبنان خاطر نشان کرد حزب‌الله فقط طرح‌های لبنانی را دنبال می‌کند و البته هرگز در این رویارویی تنها نیست(یعنی حزب‌الله در هجمه‌ای که علیه این جنبش از سوی طرف‌های وابسته به سعودی آغاز شده،‌تنها نیست)

خرید غذا

ترانه