مهمترین معضل جامعه از نظر شمخانی

به گزارش جهان به نقل از فارس، امیر دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورایعالی امنیت ملی در یادواره گرامیداشت شهیدان باکری، مهم‌ترین رمز موفقیت و عبور از گردنه‌های دشوار پیش روی نظام را توجه به مقوله پیشرفت درون‌زا دانست.

وی با اشاره به وصیت‌نامه شهید باکری که در آن ذکر شده «اگر شبانه‌روز شکرگزار خدا باشیم که نعمت اسلام و امام را به ما عنایت فرموده باز کم است و بایستی محتوای فرامین امام را درک و عمل نمائیم تا بلکه قدری از تکلیف خود را در شکرگزاری بجا آورده باشیم»، خاطرنشان کرد: با ترجیح منافع ملی بر خواسته‌های شخصی و جناحی، باید مطالبه مقام معظم رهبری در شکل‌گیری مجلس آینده با هدف پیشرفت همه‌جانبه و درون‌زا پیگیری شود.

شمخانی با تجلیل از مشارکت گسترده مردم در انتخابات، این حضور را پشتوانه قدرت و امنیت ملی کشور توصیف کرد و افزود: مسئولیت‌پذیری و تعهد نمایندگان منتخب نیز مکمل و تقویت‌کننده امنیت و منافع ملی خواهد بود.

وی با بیان اینکه ملت ایران شاه را به دلیل وابستگی بیرون راندند و صدام را شکست دادند و 37 سال نیز بر استقلال خود پافشاری کردند، ادامه داد: ملت ایران برای حفظ عزت خود ایستاده و حماسه‌های حضور را در عرصه‌هایی مانند انتخابات، روزهای قدس، 22 بهمن، تاسوعا، عاشورا و اربعین حسینی به نمایش می‌گذارند.

نماینده مقام معظم رهبری تصریح کرد: به میزانی که دشمنان به اعمال فشار و تقابل خود ادامه می‌دهند، ملت ایران نیز بر استقلال‌خواهی و افزایش قدرت درونی خود بیشتر تاکید می‌کنند.

شمخانی با بیان اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران مسیر تعامل و همکاری‌های مسالمت‌آمیز و در عین حال عدم وابستگی است، خاطرنشان کرد: انقلابی‌گری به معنای ماجراجویی نیست بلکه حرکت راهبردی و دقیق بر مبنای تعالیم اسلام ناب است که ما را در دوران دفاع مقدس در عملیات‌های مختلف به پیروزی رساند.

وی عنوان کرد: تسخیر سفارت آمریکا اقدامی انقلابی و انقلابی بزرگ‌تر به فرموده امام راحل بود اما تعرض به سفارت عربستان ماجراجویی بود و تشخیص مرز بین انقلابی‌گری و ماجراجویی در بینش و بصیرت صحیح و نگاه به شاقول فرمایشات رهبری است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: مسیر انقلابی موجب شد تا با تجربه‌های عملیات‌های خیبر و بدر امروز یکی از قدرتمندترین نیروهای دریایی را در سطح منطقه در اختیار داشته باشیم که ابرقدرت‌ها را وادار به عذرخواهی می‌کند.

شمخانی با اشاره به برخی از صفات مثبت شهید باکری اظهار داشت: از جمله ویژگی‌های شهید باکری تشخیص صحیح مسئولیت و تلاش وافر و خستگی‌ناپذیر برای انجام آن بود و این ویژگی نشأت گرفته از فرهنگ مقاومت و دفاع مقدس برای جامعه امروز نیز مورد نیاز است.

وی با بیان اینکه اگر به جای مسئولیت‌پذیری فرهنگ طلبکاری در کشور غلبه کند موجب تضعیف توان و اراده‌ها خواهد شد، تصریح کرد: بدین منظور باید رفتار و منش شهیدان از جمله شهید باکری را به صورت ملموس به جوانان امروز انتقال داد.

رئیس سابق مرکز تحقیقات راهبردی نیروهای مسلح افزود: انسان طلبکار فقط سر سفره می‌نشیند و انتقاد می‌کند یا دوست دارد سر سفره مجانی بنشیند اما در مقابل، بر فرهنگ انقلابی مسئولیت‌پذیری انسان تاکید می‌کند و منفعت را در خدمت‌رسانی و تلاش بیشتر می‌بیند.

شمخانی مهم‌ترین معضل جامعه امروز را تامین معیشت مردم دانست و تاکید کرد: همه فارغ از هر نوع گرایش باید به فکر حل این مسئله باشند و بدین منظور باید با اجرای اقتصاد مقاومتی ایران را در جایگاه عالی خود قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: افراد زیادی امروز هستند که گمنام برای کشور در زمینه‌های مختلف علمی، صنعتی و کارآفرینی فعالیت می‌کنند و بدون توقع مشغول کمک به محرومان و عمران کشور هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: شهید باکری در زمان خود علی‌رغم خدمات گسترده و فرماندهی لشکر عاشورا گمنام بود همانند شهدای مدافع حرم که امروز نقش راهبردی در مسیر نجات تمدن و گفتمان اسلام ناب از اسلام آمریکایی دارند.

شمخانی الگوگیری عراق و سوریه از فرهنگ بسیج مردمی و تشکیل نیروهای مردمی که نقش بسزایی در تامین امنیت در برابر تروریست‌های تکفیری دارند را از جمله دستاوردهای دفاع مقدس دانست و تاکید کرد: دشمنان ملت‌های منطقه سعی دارند با ترفندهای مختلف مانعی برای ادامه فعالیت «نیروهای مردمی» شوند تا منویات خود را در تقویت تروریسم محقق کنند.

وی ادامه داد: طرح‌ها و برنامه‌های کشورهای فرامنطقه‌ای با سوء استفاده از جهالت برخی کشورهای مرتجع منطقه برای استفاده ابزاری از تروریسم علیه دولت‌ها و ملت‌ها و گسترش بحران برای تأمین امنیت رژیم صهیونیستی با هوشیاری و دقت مسئولان و قدرت مردم شکست خواهد خورد و این دستاورد عظیم در تاریخ ماندگار خواهد شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه دشمن از هر تجربه توأم با شکست خود درس و مؤلفه‌های جدیدی را بکار می‌گیرد، گفت: علاوه بر جنگ، تحریم، تهاجم فرهنگی و نفوذ امروز قصد موج‌سواری و به نام خود کردن ظرفیت‌های نظام را دارند که نوعی ترفند جدید برای تغییر رفتار ایران است.

شمخانی در پایان تاکید کرد: این نقشه‌ها نیز قطعا به دلیل صادقانه بودن پیام‌های انقلاب و روشن بودن برنامه‌های نرم و اقدامات سخت دشمن و شناخت عمیق و ریشه‌دار ملت ایران از سابقه این دشمنی‌ها و هدایت مقام معظم رهبری ناکام خواهد ماند.

دانلود موزیک

خبر اسلامی