واعظی: تلگرام مسدود نمی‌شود

به گزارش جهان به نقل از تسنیم، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز با حضور در ستاد انتخابات کشور و پس از انداختن رای خود در جمع خبرنگاران در خصوص برخی شمایعات مبنی بر قطع اینترنت و کاهش سرعت آن در سطح کشور گفت: هم اکنون اینترنت در سراسر کشور کار می‌کند و اگر در یک نقطه ای اختلالی هم باشد آن اختلال برطرف خواهد شد و تلاش می‌کنیم هرگونه نقصی ر ابرطرف کنیم.

وزیر ارتباطات افزود: طبق برنامه ریزی که برای انتخابات کرده بودیم از سه ماه قبل کمیته‌ای در وزارت ارتباطات تشکیل داده بودیم تا اگر انتخابات الکترونیکی برگزار شوئد خود را برای این امر آماده کینم اما تصمیمات به شکل دیگری شد و برگزاری الکترونیکی انتخابات منتفی شد.

وی با بیان اینکه اینترنت قطع نخواهد شد گفت: اینترنت را که تنها مردم برای انتخابات استفاده نمی‌کنند اینترنت از جمله مورد استفاده استادان دانشجویان واقشار مختلف مردم است و لذا بنای قطع اینترنت نداریم.

واعظی گفت: ستاد ما در وزارت ارتباطات شبانه‌روزی کار می‌کنند و اگر خللی در سرعت اینترنت ایجاد شود تلاش خواهیم کردیم تا این لحظه نیز هیچ گزارشی دال بر قطع اینترنت به من ندادند.

وی در پاسخ به این سوال که تلگرام قطع خواهد شد گفت: این یک شایعه‌ایه بود که هفته گذشته مطرح شد تلگرام به کار خود ادامه می‌دهد و اینچنین نیست. ما از مردم و کاندیداها خواهش کریم که ما کانال تلگرام را باز نگه می‌داریم ولی شما از آن استفاده انتخاباتی نکنید و مردم هم استقبال کردند.

وی گفت: از هر نظر چه از نظر شبکه و از نظر زیرساخت همه مقدمات لازم را فراهم کردیم و هیچ مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت.

وی در خصوص توصیه خود به داوطلبین درباره انتخابات گفت: اعتقادم این است که روند انتخابات از روز اول تاکنون یک روند قانونی است و همه باید به قانون احترام بگذاریم از همه کسانی که خود را در معرض رای مردم قرار دادند اینکه نتیجه انتخابات را براساس انچه مقامات رسمی و قانونی کشور اعلام کردند بپذیرند و به ن احترام بگذارند.

خرید غذا

آگهی استخدام