چرخشگر حق امتیاز انحصاری تولید محصولات ZF آلمان را کسب کرد

به گزارش ایکوپرس بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده با شرکت چرخشگر از شرکت‌های همکار در گروه صنعتی ایران خودرو دیزل، شرکت گیربکس‌سازی زد.اف آلمان برای اولین بار در طول تاریخ فعالیت خود، اجازه تولید محصولات خود را به یک کشور دیگر می‌دهد.

 

 

 

وفادار مدیرعامل شرکت چرخشگر با ابراز خرسندی از امضای این تفاهمنامه گفت: بر اساس توافق‌های صورت گرفته، برای اولین بار در دنیا توانسته‌ایم امتیاز انحصاری تولید محصولات این شرکت را اخذ کنیم.

 

وی با اشاره به تکنولوژی به‌روز و انحصاری این محصولات که شامل گیربکس‌های فوق پیشرفته‌ی اکولایف، اکومیت و اسپیت ۴ برای استفاده در اتوبوس‌های شهری و کامیون‌هاست، تاکید کرد: تیراژ این محصولات متغیر و به نیاز بازار بستگی دارد اما شرکت چرخشگر تولید ۷۵۰۰ دستگاه از این محصولات را برنامه‌ریزی و پیش‌بینی کرده که این میزان تولید علاوه بر تامین نیاز بازار داخل به بازارهای خارج از کشور نیز صادر خواهد شد.

 

مدیرعامل شرکت چرخشگر خرداد سال آینده را زمان شروع تولید این محصولات دانست و افزود: ۶ فاز برای تولید این محصولات با سرمایه‌گذاری اندک به‌روزآوری شده و در فاز اول نیز ۴۰ درصد تولیدات بومی‌سازی خواهد شد.

 

فرانک بوهکارت نماینده‌ی تام‌الختیار شرکت زد.اف نیز این همکاری را قدمی تاثیرگذار و روبه‌جلو در راستای افزایش سطح همکاری‌ها عنوان کرد و افزود: محصولات جدیدی که توسط شرکت چرخشگر به تولید خواهند رسید از لحاظ کیفی با تولیدات این شرکت در کشور آلمان برابری می‌کند.

 

وی ظرفیت‌های شرکت چرخشگر را مطلوب ارزیابی کرد وافزود: این شرکت تمامی استانداردهای مورد نیاز برای تولید این محصول را در اختیار دارد و شرکت زد.اف هیچگونه محدودیتی در ارتقاء میزان همکاری‌ها و انتقال تکنولوژی ندارد.

 

کرایوفسکی مدیر ارشد بازاریابی شرکت زد.اف و عضو هیئت مدیره شرکت چرخشگر نیز تفاهم صورت گرفته را گامی اساسی در راستای ارتقا سطح همکاری‌ها ارزیابی کرد و گفت: تفاهم‌نامه موجود پس از ۳۰ ماه مطالعه و بررسی‌های فراوان و محرز شدن توانایی‌های موجود، نهایی شده و به امضای طرفین رسیده و زمینه‌ساز همکاری‌های آتی میان دو طرف خواهد بود.

 

وی شرکت چرخشگر را یکی از واحد‌های تولیدی تاثیرگذار در منطقه عنوان کرد و افزود: با برداشته شدن تحریم‌ها شرکت های بسیاری برای همکاری با شرکت چرخشگر اعلام آمادگی کرده بوده‌اند و اگر ما این توافق را نهایی نمی‌کردیم سهم خود را در بازار ایران از دست می‌دادیم.

 

شرکت زد.اف آلمان بابیش از یکصد سال فعالیت در زمینه‌ی تولید گیربکس‌های سبک و سنگین یکی از شرکت‌های خوش‌نام جهان در این زمینه است. این شرکت بیش از ۳۰ سال است که با شرکت چرخشگر همکاری داشته و هم اکنون مالک ۱۷ درصد از سهام این شرکت است.

[del.icio.us] [Facebook] [Google] [Technorati] [Twitter] [Yahoo!] [Email]

روزنامه قانون

موبایل دوستان