گسترش همکاری‌های ریلی ایران و هند

به گزارش جهان به نقل از فارس، «جن وای جی» مدیر بنیاد بین‌المللی ویوکاندا هند که در رأس هیأتی متشکل از اندشمندان و نخبگان به تهران سفر کرده است، با مرتضی سرمدی قائم مقام وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌‌وگو کرد.
 
سرمدی با بیان ریشه‌های تاریخی و فرهنگی در روابط ایران و هند اظهار داشت: حضور جمعی از نخبگان هند در دوران پساتحریم با هدف کشف حوزه‌های جدید و تقویت بنیان‌های پیشین، می‌تواند به تحکیم روابط 2 کشور کمک شایانی کند.
 
وی با اشاره به روند تحولات در منطقه و نقش کشورمان در برقراری صلح و آرامش افزود: هند نیز به عنوان کشوری بزرگ می‌تواند با بهره‌گیری از تجارب دیپلماتیک به فرآیند بازگشت ثبات در منطقه کمک کند.
 
قائم مقام وزیر امور خارجه در بخشی دیگر از سخنان خود به روابط اقتصادی دوجانبه ایران و هند اشاره و تقویت کریدورهای حمل و نقل با توسعه پروژه‌های ریلی، سرمایه‌گذاری متقابل در حوزه‌های مورد علاقه و توجه به زیرساختارها در موضوع انتقال انرژی را در توسعه بیش از پیش مناسبات مهم ارزیابی کرد.
 
جن وای جی ضمن تاکید بر سخنان قائم مقام وزیر خارجه کشورمان تصریح کرد: سفر من و هیأت همراه با هدف تماس با همتایان در مراکز مطالعاتی در ایران و کشف راه‌های گسترش همکاری‌های و تقویت مناسبات پس از رفع تحریم‌ها در دوره جدید و ترسیم نقشه مسیر برای آینده دور و نزدیک است.
 
وی تشکیل کارگروه‌های مشترک فی مابین 2 کشور در بخش‌های مختلف و نیز تقویت اساسی بنیه اتاق‌های بازرگانی را گام نخست در رایزنی و تشریک مساعی با مراکز مطالعاتی در کشورمان عنوان کرد.

سایت استخدامی

ترانه