دشمنان افراد واداده را “میانه‌رو” معرفی می‌کنند

به گزارش جهان، حسین نجابت نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به هشدار مقام معظم رهبری مبنی بر عدم استفاده از ادبیات دشمن و جلوگیری از دوقطبی‌سازی فضا به دو دسته “تندرو” و “میانه‌رو” اظهار داشت: تا نتوانیم ادبیات و هنر متناسب با انقلاب اسلامی را مطرح کنیم، مسائلی که در انقلابمان وجود دارد، نهادینه نمی‌شود و همیشه التقاطی خواهد بود.
 
وی ادامه داد: استفاده از ادبیات بیگانه این آفت دارد که اجازه نمی‌دهد ما دسته‌بندی‌های درستی از مسائل اجتماعی داشته باشیم بنابراین باید از استفاده از ادبیات دشمن پرهیز کنیم اما متاسفانه نه تنها عده‌ای در داخل از این کار پرهیز نمی‌کنند بلکه وقتی این ادبیات را بکار می‌گیرند، با همه لوازمش به کار می‌گیرند و اگر از غرب تایید گرفتند آن را نقطه قوت خود می‌بینند.
 
این نماینده مجلس برهمین اساس خاطرنشان کرد: در جریان انتخابات اخیر وقتی با یکی از نمایندگان صحبت می‌کردیم که نام تو دائما از رسانه‌های بین‌المللی اعلام می‌شود و بهتر است، اظهار تبری کنی، می‌گفت این اقدام مبنای تبلیغی خوبی برای من است.
 
نجابت تصریح کرد: این مسائل واقعا آفاتی برای کشور است و تا پالایش ادبیات، هنر و علوم انسانی صورت نگیرد، در قسمت‌های دیگر نیز دچار التقاط می‌شویم.
 
وی در خصوص تقسیم‌بندی‌ها در داخل کشور توسط دشمنان به دو دسته تندرو و میانه‌رو گفت: غربی‌ها وقتی می‌گویند تندرو، در واقع منظورشان همان افراد انقلابی است؛ مقام معظم رهبری در این زمینه مثال ظریفی زدند و فرمودند اینها در صدر لیست‌ تندروها امام را قرار می‌دهند و ایشان را تندرو می‌نامند و در برابرش افراد واداده را میانه‌رو معرفی می‌کنند.
 
این نماینده مجلس در پایان تاکید کرد:‌ این موضوعات هوشیاری ما را می‌طلبد و باید بدانیم اگر بخواهیم مبانی دینی و انقلابی ما نهادینه شود، باید دقیقا ادبیات و هنر و علوم انسانی خودمان را تولید کنیم تا توسعه ایجاد شود وگرنه توسعه یک شکل التقاطی خواهد داشت.

world press news

شهرداری