پیشرفت واترپلو ایران محسوس است

پیشرفت واترپلو ایران محسوس است
پیشرفت واترپلو ایران محسوس است

پیشرفت واترپلو ایران محسوس است
داور بین المللی واترپلو ایران با اظهار رضایت از برگزاری کلینیک در تهران گفت: مردم ایران و یونان دوستی سه هزار ساله دارند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو، جورجیوس استاوریدیس داور بین المللی و سطح اول واترپلو جهان که به عنوان مدرس کلینیک بین المللی واترپلو به تهران سفر کرده است، اظهار کرد: ابتدا بابت میزبانی و مهمان‌نوازی خوب فدراسیون ایران تشکر می‌کنم. من برای یک دوره ارتقا سطح داوری واترپلو و همچنین آشنایی برخی مربیان ایرانی با قوانین جدید به تهران سفر کردم. خوشحالم که همه اینجا دوست دارند که بیشتر بیاموزند و مباحث را با علاقه دنبال می‌کنند‌.

وی افزود: به نظرم سطح داوران ایرانی از گذشته بهتر شده است و در مسابقات آسیایی می‌توانیم شاهد پیشرفت بیشتر داوران ایرانی باشیم.

مدرس کلینیک بین المللی داوری واترپلو یادآور شد: من تیم ملی ایران را از سال‌ها قبل دنبال می‌کنم و شاهد تلاش بازیکنان ایرانی برای موفقیت بیشتر و کسب سهمیه المپیک هستم. در سال‌های قبل سطح واترپلو ایران در دنیا خیلی بالا نبود اما با یک روند خیلی خوب شاهد هستیم هر سال تیم ملی این کشور بهتر می‌شود. من بازی ایران و چین را در بازی‌های آسیایی سوت زدم و تیم ایران آن‌جا نشان داد که حریف سرسختی برای همه مدعیان آسیایی است و در ضربات پنالتی توانست چین را شکست دهد.

جورجیوس گفت: می‌خواهم بگویم خسرو امینی مثل پدر دوم من است. او یکی از چهره‌های تاثیرگذار در واترپلو جهان بوده و همیشه در سازماندهی مسابقات بهترین عملکرد را داشته است. ایران و یونان و مردم دو کشور بیشتر از سه هزار سال با یکدیگر دوست بوده و تعامل داشتند. به نظرم مردم این دو کشور فرهنگ نزدیکی دارند و این موضوع را در ارتباط با دوستان خوبم لمس کردم.