آمریکا به دنبال از بین بردن روحیه جهادی

به گزارش جهان به نقل از فارس، یادواره شهدای جنگ تحمیلی و مدافعان حرم محله آل یاسین با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنوری منتخب مردم قم در انتخابات مجلس شورای اسلامی یازدهم،احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، مصطفی ملایی عضو شورای شهر قم، حجت‌الاسلام و المسلمین اسدالله کریمی قائم‌مقام دبیرخانه کانون‌های مساجد استان قم و جمعی از خانواده‌های شهدا، جانبازان، پاسداران، روحانیون و بسیجیان به همت قرارگاه منتظران شهادت در مسجد آل یاسین برگزار شد.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین احمد پناهیان در این مراسم گفت: نفوذی که دشمن انجام می‌دهد گاهی به شکل موردی یعنی فرستادن جاسوس در یک مرکز خاص و گاهی به شکل جریانی یعنی متزلزل کردن باورهای انقلابی است و قطعا مورد دوم خطر بسیار بیشتری دارد چون مایه ایجاد انحراف گسترده در میان مسئولین می‌شود.
 
وی با بیان اینکه یکی از اهداف دشمن در امر نفوذ کم کردن تعداد نیروهای انقلابی و مومن است ابراز کرد: در دوران دفاع مقدس امری که آسیب زیادی به مدیریت جنگ زد مسئله کمبود نیرو بود چون مقاومت در برابر دشمن تا بن دندان مسلح با افراد کم کار مشکلی بود و از سویی دیگر گاهی نیروهای متخصص که باید از آنها در مسائل مختلف جنگ استفاده می‌شد به دلیل کمبود نیرو مجبور به حضور در خط مقدم می‌شدند که این امر مایه از دست رفتن آنها و سخت شدن مدیریت جبهه‌ها می‌شد.
 
مسئول شاخه نوجوانان و جوانان عاشورایی هیئت‌های رزمندگان اسلام با بیان اینکه خطر نفوذ جریانی کشور را تهدید می‌کند، تصریح کرد: آمریکا برای تسخیر کشور ما عجله دارد و نمی‌تواند به راه‌های دیربازدهی همچون نفوذ موردی اکتفا کند بنا بر این با روی آوردن به نفوذ جریانی تلاش می‌کند اهداف استکباری خود را هر چه سریعتر تامین کند.
 
وی تاکید استکبار بر مسئله برقراری ارتباط ایران و آمریکا را نمونه‌ای از نفوذ جریانی دانست و اظهار کرد: آمریکا از هر فرصتی از جمله مذاکرات هسته‌ای و انتخابات برای مسئله برقراری ارتباط ایران و خود بهره‌برداری می‌کند تا با از بین بردن روحیه جهادی در مردم کاری کند که نسل‌های بعدی به نبرد با دشمن و استکبارستیزی فکر نکنند.
 
پناهیان با اشاره به ریشه‌دار بودن مسئله نفوذ جریانی در تاریخ اسلام ابراز کرد: پیامبر اسلام با کمک مسلمانان بیش از 80 جنگ با کفار کرد اما دشمنان دین در آن زمان کاری کردند که فرزندان همان مجاهدان رکاب پیامبر به یاری امام حسین در کربلا نروند و آن فاجعه غم‌انگیز رقم بخورد.
 
وی افزود: دشمن دوران صدر اسلام کاری کرد که مردم مدینه و رزمندگان سپاه پیامبر در ماجرای حمله به خانه حضرت زهرا سکوت کنند و اقدامی علیه کسانی که آن اتفاق را رقم زدند نکنند تا جایی که امام علی(ع) فرمود من حتی دو نفر مثل حمزه و جعفر ندارم تا برای حفظ اسلام از آنها کمک بگیرم.
 
کارشناس امور دینی ادامه داد: اگر دشمن بتواند جبهه رزمندگان را تغییر بدهد و تضعیف کند آن وقت با عده کمی می‌تواند به راحتی حکومت اسلامی را سرنگون کند چون مدافعان یک حکومت از پایه‌های اصلی نگه‌داشتن آن نظام هستند و نابودی آنها به منزله نابود شدن قدرت دفاعی کشور است.
 
وی اظهار کرد: تمام ویژگی‌های منافقان و دشمنان اسلام یک طرف ماجرا هستند اما آنچه بسیار مهم است و نیاز به ریشه‌یابی دارد این است که چه چیزی به آنها جرات حمله به اهل بیت(ع) داد؟
 
پناهیان با بیان اینکه استکبار با نفوذ جریانی به دنبال به دست آوردن جرأت حمله به انقلاب دارد، گفت: آمریکا نیز همچون دشمنان صدر اسلام اگر جرأت کند به انقلاب حمله می‌کند و اکنون به وسیله نفوذ جریانی، سست کردن باورها و تغییر آرمان‌ها در ایجاد همان جرأت در خود است.
 
استاد حوزه علمیه قم بر لزوم حرکت گام به گام همراه با رهبر انقلاب تاکید کرد و گفت: کسانی که یک زمان رزمنده انقلابی بودند اگر اکنون گام به گام همراه با رهبر انقلاب حرکت نکنند و دستورات ایشان را انجام ندهند دچار تغییر در باورها و روش‌ها می‌شوند و راه را برای حمله دشمن به اصل نظام باز می‌کنند.
 
وی افزود: تغییر در باورها مایه از دست دادن تمام دستاوردهای اعتقادی و عملی می‌شود که طی 37 سال انقلاب با خون دل به دست آمدند و این امر باید مورد توجه دلسوزان انقلاب قرار بگیرد.
 
همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی مسلمی‌فر در این برنامه گفت: به فرموده مقام معظم رهبری زنده کردن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست به همین دلیل باید با گسترش فرهنگ برگزاری یادواره‌های شهدا به این سخن و خواسته رهبر انقلاب جامه عمل بپوشانیم.
 
مسئول قرارگاه منتظران شهادت ادامه داد: یکی از برکات برگزاری چنین یادواره‌هایی، آشنا شدن نسل جوان و نوجوان با فرهنگ ایثار و شهادت است که این امر مایه ادامه یافتن روحیه جهادی در نسل‌های آینده می‌شود.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین هادی عرب‌مختاری در این مراسم گفت: محله آل یاسین ده‌ها شهید در دوران دفاع مقدس و دو شهید مدافع حرم به نام سید محمد موسوی ناجی و محمدحسین سراجی تقدیم اسلام و انقلاب کرده است که معرفی این شهدا یکی از اهداف این یادواره است.
 
دبیر یادواره افزود: امروزه شاهد به شهادت رسیدن فرزندان انقلاب در جبهه‌های جهان اسلام هستیم و یکی از وظایف ما در برابر این جانفشانی‌ها معرفی این شهدا به جامعه در قالب برگزاری یادواره است.

دانلود ها پلاس

ساخت بنر