خاکسپاری دو شهید گمنام در قزوین

به گزارش جهان به نقل از تسنیم، سرهنگ فرهاد شامحمدی صبح امروزدر جلسه هماهنگی مراسم تشییع پیکر دو شهید گمنام اظهار داشت: با هماهنگی‌های انجام شده پیکرمطهر این دو شهید گمنام  صبح روز چهارشنبه از معراج شهدای تهران تحویل و به استان‌مرکزی منتقل می‌شود.

وی افزود: پس ازورود پیکرمطهرمراسم شبی با شهید در مسجد ساعت واقع در خیابان امام خمینی از ساعت 20 تا 22 برگزار و عاشقان کوی شهادت می‌توانند در این مراسم حضور یابند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشرارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی تصریح کرد: دراین جلسه وظائف مربوط به دستگاه‌ها به منظور تشییع هرچه باشکوه‌ترو پرشورتر مشخص شد و مقرر گردید که در راستای اطلاع تمامی اقشار جامعه تابلوهای اطلاع‌رسانی از سوی بنیاد شهید، سپاه، شهرداری، دانشگاه فنی امیرکبیر و بنیاد حفظ آثار استان‌مرکزی در سطح شهر تعبیه شود.

سرهنگ شامحمدی با اشاره به همکاری صداوسیما واصحاب رسانه گفت: صداوسیما و اصحاب رسانه نیز تمامی تلاش خود را در انعکاس هرچه بهتری این مراسم داشته و ازهمه ظرفیت‌های خود بهره بگیرند.

وی ادامه داد: همه تمهیدات لازم برای حضورمردم دراین مراسم از سوی دستگاه‌های مربوطه انجام شده اما ازآنجایی که شهداء دارای جایگاه والا وارزنده‌ای هستند نیاز است که مردم و به ویژه خانواده‌های شهداء و ایثارگران حضور گرمی داشته باشند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشرارزش‌های دفاع مقدس استان‌مرکزی تصریح کرد: آمادگی‌های لازم برای انتقال مردم از نقاط مختلف اراک به سمت دانشگاه فنی امیرکبیر اندیشیده شده است.

سرهنگ شامحمدی با اشاره به برگزاری مراسم تشییع گفت:صبح روز شنبه ساعت 9صبح مراسم تشییع این دو شهید والامقام در دانشگاه فنی امیرکبیر برگزار و نماز میت بر پیکر پاک آنان توسط امام جمعه اراک قرائت و در این مرکز دانشگاهی به خاک سپرده می‌شوند.

وی ادامه داد: برگزاری این آئین هم‌زمان با ایام فاطمیه می‌تواند بارمعنوی این مراسم را افزایش داده و به استان‌مرکزی رنگ‌وبوی حضورشهداء را ببخشد.

اسکای نیوز

دانلود آهنگ آذری