رویکرد “العالم” دفاع از مظلومان است

به گزارش جهان به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شبکه العالم، هیاتی از انقلابیون بحرینی با حضور در شبکه العالم با سید احمد سادات مدیر این شبکه دیدار و گفتگو کردند
 
در این دیدار حجه الاسلام سندی نماینده جنبش الوفا بحرین ضمن بی نظیر توصیف کردن شبکه العالم در پوشش اخبار انقلاب بحرین گفت: مردم بحرین تمامی بخشهای خبری العالم و بویژه حدیث البحرین را با دقت پیگیری می کنند.
 
وی با بیان اینکه مردم بحرین شبکه العالم را شبکه خبری انقلاب بحرین می نامند افزود: مردم بحرین ازطریق شبکه های اجتماعی نظیر تویتر و فیسبوک و از طریق موبایل، تبلت، سایت و زیر نویس های خبری العالم کاملا در جریان حوادث بحرین قرار می گیرند. این شبکه علیرغم وجود شبکه های ماهواره ای حامی دولت آل خلیفه در داخل کشور و دیگر رسانه های معاند منطقه با سرعت و دقت نسبت به اوضاع بحرین واکنش نشان می دهد.
 
سندی در ادامه تصریح کرد: با گذشت 5سال از انقلاب 14فوریه 2011 در بحرین؛ شبکه العالم نقش کلیدی در نشر این خیزش و پوشش کامل اخبار آن ایفا نموده است؛ نقشی که رویارویی مردم با رژیم آل خلیفه را از راه تظاهرات مسالمت آمیز به خوبی منعکس کرده است. با این وجود رژیم با توسل به انواع سلاح ها و گازهای خفه کننده در پی خاموش کردن صدای مخالفان و نادیده گرفتن اراده جمعی  بحرینیها است و مانعی بزرگ در عدم دستیابی ملت به حق تعین سرنوشت و مشارکت در سازندگی کشور است.
 
حجت الاسلام سندی با بیان عصبانیت سران آل خلیفه از شبکه العالم در پوشش انقلاب مردمی بحرین گفت: رژیم بحرین شبکه العالم را منبعی آزاردهنده برای خود می شمارد و وزیر خارجه آن مکررا پوشش خبری العالم در بحرین را مورد انتقاد قرار می دهد. همچنین سایر مسئولان و رسانه ها و رجال سیاسی که هوادار رژیم بحرین به شمار می روند شبکه العالم را بعنوان یک سوژه مهم خبری در  گفتگو های کارشناسی و یا در یاداشت هایشان مورد نکوهش قرار می دهند و معتقدند این شبکه بر تفکرات شیعه و سنی بحرین؛ کاملا اثرگذار بوده است.
 
در ادامه این دیدار سید احمد سادات مدیر شبکه نیز در اظهاراتی با مظلوم دانستن انقلاب بحرین در مقایسه با سایر انقلاب ها گفت: رسانه های بین المللی و منطقه ای  کوچکترین حوداث در برخی از کشورها را پوشش می دهند اما در خصوص پوشش انقلاب مردمی کشور بحرین کاملا معتمدانه چشم و گوش خود را بسته اند و در مقابل به صورت کاملا غیر حرفه ای به عادی جلوه دادن اوضاع و شرایط این کشورمی پردازند.
 
سادات با تاکید بر اینکه ریشه اصلی انقلاب مردم بحرین الهام گرفتن از انقلاب اسلامی ایران و مخالفت با طرح های سازش کارانه و ذلیلانه غربی و عربی است تصریح کرد: العالم همواره در پوشش تحولات بحرین تنوع گرایش ها و نگرش های انقلابیون را مد نظر داشته  است و اخبار تحولات سلیقه های مختلف را بطور کامل پوشش می دهد. حتی تا سال گذشته برخی از طرفداران رژیم در برنامه های شبکه نیز مشارکت می کردند و نقطه نظرات آل خلیفه را به صورت آزادانه بیان می کردند اما به دلیل مخالفت برخی جناح های حاکم و روزنامه های دولتی از ادامه حضور در شبکه منع شدند.
 
مدیر شبکه العالم در پایان گفت: به دلیل مخالف دولت آل خلیفه با فعالیت خبرنگاران شبکه العالم این شبکه از خبرنگاران افتخاری و محلی برای پوشش حوادث و رویداهای این کشور استفاده می کند.

خرید غذا

خبر اسلامی