تقابل کمیل قاسمی با علیرضا دبیر به نفع کیست؟!

لالوویچِ تنبل، عامل اختلافات اخیر در کشتی ایران

تقابل کمیل قاسمی با علیرضا دبیر به نفع کیست؟!

این‌که از تقابل و اختلافِ کمیل قاسمی با علیرضا دبیر و فدراسیون کشتی چه‌کسی سود برده و منتفع می‌شود، هنوز مشخص نیست.

خبرورزشی/ مهدی شیروانی؛ موضوع تاخیر در واگذاری طلای سنگین‌وزن المپیک به کمیل قاسمی، کم‌کم به یک حاشیه و جنجال در کشتی‌ایران تبدیل می‌شود! با مثبت اعلام شدن جواب آزمایش دوپینگ قهرمان و نایب‌قهرمان سنگین‌وزن کشتی‌آزاد بازیهای‌المپیک ۲۰۱۲ لندن، از سوی کمیته‌بین‌المللی‌المپیک و اتحادیه‌جهانی‌کشتی و اعلام این‌که طلای ۱۲۵ کیلوی کشتی‌آزاد المپیک‌لندن به کمیل قاسمی نماینده کشورمان می‌رسد، شایعات و حاشیه‌های پیرامون این موضوع نیز آغاز شد!

متاسفانه تاخیر در واگذاری این مدال‌طلا از سوی IOC و UWW به نماینده ۱۲۵ کیلوی کشورمان، یکی از سوژه‌های روز کشتی‌ایران و اختلافی نگران‌کننده بین ملی‌پوش سابق کشورمان با فدراسیون‌کشتی شده است! نناد لالوویچ تنبل، با عملکردش حاشیه و تنشی را به کشتی ایران تحمیل کرده که متاسفانه هر روز شاهد شعله‌ورتر شدن آتش این اختلاف و احتمال کشیده شدن کار به بی‌احترامی و .. نیز دور از ذهن نیست! درحالی‌که هر روز فدراسیون‌کشتی یا کمیته‌ملی‌المپیک برای اثبات بی‌تقصیری خود در تاخیر پیش آمده، اقدام به انتشار سند یا مدرکی مبنی بر پیگیری و نامه‌نگاری با IOC و UWW می‌کنند، کمیل قاسمی هم درنقطه مقابل با طعنه و کنایه، آن‌ها بویژه فدراسیون‌کشتی را تلویحاً متهم به کم‌کاری یا عدم تمایل برای احقاقِ‌حق و گرفتن مدال طلای المپیکش می‌کند.

این‌که از تقابل و اختلافِ کمیل قاسمی با علیرضا دبیر و فدراسیون‌ کشتی چه‌کسی سود برده و منتفع می‌شود، هنوز مشخص نیست ولی آنچه قطعی و غیرقابل کتمان است، این که نناد لالوویچ تنبل، بزرگترین و مهم‌ترین عامل این اختلافات و تحمیل این حاشیه‌های آزاردهنده به کشتی کشورمان است! اگر لالوویچ مقصر نیست، چرا پاسخِ نامه و درخواست شخصی کمیل قاسمی را ۲۴ ساعته می‌دهد (موضوعی که سنگین‌وزن کشورمان قبلاً به آن اشاره کرده است) ولی جوابِ نامه پیگیری و درخواست صالحی‌امیری رییس کمیته‌ملی المپیک کشورمان برای تعیین تکلیف موضوع واگذاری مدال طلای سنگین‌وزن کشورمان را هنوز نداده است؟!