طباطبایی: بعید می‌دانم تغییرات خاصی در نفرات المپیکی ایجاد شود

طباطبایی: بعید می‌دانم تغییرات خاصی در نفرات المپیکی ایجاد شود/ کمیته ملی المپیک تقریبا همه هزینه‌های درمانی عباسعلی را پرداخت کرد

رئیس فدراسیون کاراته گفت: فدراسیون جهانی کاراته بهمنیار و گنج‌زاده را به عنوان نفرات المپیکی اعلام کرده است و بعید می‌دانم با تعویق المپیک نیز تغییری در نفرات المپیکی ایجاد شود.

طباطبایی
طباطبایی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسن طباطبایی در گفت‌وگو با برنامه «رکورد» شبکه سوم سیما در خصوص بازگشت حمیده عباسعلی از آلمان به ایران و وضعیت او اظهار داشت: عباسعلی در آلمان توسط دکتر امینی عمل جراحی موفقیت‌آمیزی داشت و پس از فیزیوتراپی دوران نقاهت خود را تا حدود زیادی پشت سر گذاشته است. عباسعلی مشکل خاصی برای تمرین ندارد اما به دلیل تعویق رقابت‌های المپیک با تشخیص پزشک خود درصد ریسک را پایین آورده و قصد دارد بعد از دوران کرونا آرام آرام تمرینات خود را آغاز کند.

وی در خصوص تامین هزینه‌های عمل جراحی حمیده عباسعلی گفت: باید از صالحی امیری رئیس کمیته المپیک، کیکاوس سعیدی خزانه‌دار کمیته المپیک، سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، علی‌نژاد معاون قهرمانی وزارت ورزش  و فدراسیون پزشکی ورزشی که دست به دست هم دادند و شرایط جراحی عباسعلی را در آلمان فراهم کردند، تشکر کنم. کمیته المپیک بخش اعظم هزینه‌های درمانی عباسعلی را تامین کرد.

رئیس فدراسیون کاراته در پاسخ به این سوال که با توجه به تعویق المپیک تغییری در وضعیت گنج‌زاده و بهمنیار که به عنوان نفرات المپیکی کاراته ایران معرفی شدند، ایجاد خواهد شد یا نه، گفت: آن چیزی که فدراسیون جهانی به ما اعلام کرده تا به امروز و بر اساس رنکینگ، سارا بهمنیار و سجاد گنج‌زاده به عنوان  نفرات المپیکی انتخاب شدند. یک مسابقه کسب سهمیه المپیک در رنکینگ متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد اما چیزی که WKF  اعلام کرده همین است و بعید می‌دانم تغییر خاصی در رنکینگ المپیک اعمال شود اما شاید با توجه به تعویق المپیک اتفاق دیگری بیفتد.