زارعیان: تعویق المپیک برای ما سود خواهد داشت

زارعیان: تعویق المپیک برای ما سود خواهد داشت/ امیدوارم جودو بالاخره صاحب خانه شود

سرمربی تیم ملی جودو گفت: به تعویق افتادن المپیک باعث شد تا زمان بیشتری برای خروج از تعلیق در اختیار فدراسیون ایران قرار گیرد و این موضوع امیدواری ما را برای حضور در المپیک بیشتر می‌کند.

مجید زارعیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: به تعویق افتادن المپیک باعث شد تا به نوعی زمان بیشتری در اختیار فدراسیون جودو قرار بگیرد تا در زمینه رفع تعلیق و پیروزی در دادگاه CAS فعالیت داشته باشد. این مسئله باعث می‌شود با امیدواری بیشتری به آینده نگاه کنیم و به بازگشت قدرتمندانه به المپیک خوش بین‌تر باشیم. بدون شک تمام خانواده جودو منتظر رفع تعلیق هستند و امیدوارم این اتفاق هرچه سریعتر رخ دهد.

وی در خصوص وضعیت تیم ملی جودو گفت: در سال گذشته سعی کردیم با برنامه ریزی شرایط را برای بالا بردن توان فنی و فیزیکی نفرات بالا ببریم و کار به خوبی پیش می‌رفت تا متاسفانه موضوع کرونا پیش آمد. درست در زمانی که برای تشکیل مجدد اردو قصد داشتیم مسابقات انتخابی را برگزار کنیم اردوها تعطیل شد. البته برنامه‌ریزی‌ها صورت گرفته و در حال حاضر برای برپایی مجدد اردوها و از سرگیری تمرینات منتظر پایان موضوع کرونا و صدور مجوز وزارت ورزش و جوانان هستیم.

سرمربی تیم ملی جودو تصریح کرد: نفرات در سال گذشته به آمادگی قابل توجه‌ای رسیده بودند و در برخی مسابقات بین‌المللی هم موفق به کسب مدال شدند. در کنار این موضوع شاهد برگزاری مسابقات قهرمانی کشور به میزبانی ارومیه و جایزه بزرگ مشهد بودیم. سطح کیفی هر دو این رقابت‌ها بالا بود و فکر می‌کنم شرکت کننده‌ها محک خوبی خوردند. امیدوارم رقابت‌ها در سال جاری نیز به همین ترتیب برگزار شود تا بتوانیم تنور جودو را در کشور گرم نگه داریم و به قولی نفرات از شرایط مبارزه دور نشوند.

زارعیان در پایان ضمن اشاره به موضوع خانه جودو ابراز داشت: سالیان زیادی است که در این رشته فعالیت می‌کنم ولی متاسفانه در طول تمام این سال‌ها مشکل نداشتن مجموعه ای مناسب گریبانگیر این رشته بوده است. بعد از گرفتن سالن بادی فکر نمی‌کنم فضایی مناسب حتی برای تمرکز فعالیت‌های آموزشی در اختیار این رشته قرار گرفته باشد. به هر صورت به عنوان یک مربی که سابقه فنی، علمی و مدیریتی در جودو دارد از مسئولین وزارت ورزش وجوانان و کمیته ملی المپیک خواهش می‌کنم که اجازه ندهند جودو مظلوم واقع شود. این رشته نیز مانند رشته‌هایی همچون تکواندو و کشتی نیاز به مجموعه ای مناسب دارد تا بتواند با امیدواری بیشتری به آینده نگاه کنند. به هر صورت داشتن مجموعه مناسب نیاز حیاتی برای جودو است  و امیدوارم هر چه زودتر این مشکل حل شود.